Ana Sayfa Yaşam Stilini Yarat 5 DAKİKADA SABAH MAKYAJI İLE GÜNE BAŞLAYIN

5 DAKİKADA SABAH MAKYAJI İLE GÜNE BAŞLAYIN

5 dakikada sabah makyajı… Kulağa çok hoş geliyor 🙂 Sabah uyanmak birçoğumuz için oldukça zorken üzerine bugün ne giyeceğim derdine düşmek ve makyaj yapmak durumu daha da zorlaştırıyor. Böylelikle sabah uyandıktan sonra zamana karşı bir yarış başlıyor. Aynadaki uyku mahmuru halimizin gün boyu üzerimizde olmasının bizi miskinliğe sevk etmesine izin vermek istemiyorsak ve güne zinde görünümle başlamak istiyorsak çözümü basit. O gün ne giyeceğinize dair kıyafetleri bir gün öncesinden karar vermek, acele ile yaşadığınız gerilimi yarı yarıya azaltıyor. Sabah makyajınızda hangi malzemeleri kullanacağınızı bilirseniz, hepsinin bir arada olduğu bir makyaj çantası banyonuzun baş köşesinde yerini de alırsa, zaman aleyhinize değil lehinize işlemeye başlar. Sonuçta gece davet makyajı yapmıyoruz. Gün içinde bizi zinde gösterecek bir makyaj yapmak istiyoruz. Bunun için elinizin altında sabah için uygun makyaj malzemeleriniz olursa kısa sürede hazır olmamanız için bir engel yok. Hızlı sabah makyajı yapmak:

sabah makyajı

  • Yataktan kalktığınızda yüzünüzü yıkamak sizi hem uyandırır hem de cildinizi canlandırmış olur.

woman-caring-for-her-skin-in-the-morning

  • Güneş koruyuculu ve cildimize renk veren bir krem kullanmakla ince çizgilerin görünümünü azaltmış, ve cildinize ışıltılı renk vermiş olursunuz.

sabah makyajı elizabeth arden

  • Sabah makyajımızda şimdi göz altlarında sıra. Ne kadar sağlıklı bir yapıda olursak olalım sabah uyandığımızda biraz yorgun görünebilirler. Bu yüzden sıvı formlu bir göz altı kapatıcıyı küçük dokunuşlarla göz altınıza uygulayın.

Makeup-tips-for-the-perfect-morning-routine_360_534299_1_14084555_300

20150930164145

  • Şimdiye kadar yapılmış en harika makyaj malzemelerinden biri krem allıklar. Parmak uçlarınızla veya fırçanızla hafif bir uygulama yapın, belli belirsiz bir renklendirme yaratın.

sabah makyajı

  • Uzmanlar, bulabileceğiniz en yumuşak siyah göz kalemini kullanmanızı tavsiye ediyor. İstediğiniz gibi çizgi çizebilir ve isterseniz de biraz dağıtarak kullanabilirsiniz. Maybelline Myn liner Siyah göz kalemi uzmanların önerdiği gibi yumuşak, yoğun ve fiyat olarak da piyasada bir yer alan bir çok üründen daha uygun.

maybelline

  • Sabah mahmurluğunu gözlerimizden silecek, bakışlarımızı derinleştirecek maskaralarda sıra. Etki yaratmak için 30 saniyeye ihtiyacınız var. Lancome Hypnose Drama ile gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

5 dakikada sabah makyajı

  • Gözlerinizi daha belirgin göstermek istiyorsanız, far ve kalem/eyeliner beraber kullanabilirsiniz. Sabah makyajı için ten rengi tonlarında far daha uygun olacaktır.

10-Ways-to-Make-Your-Morning-Makeup-Routine-Easier-Quit-Fumbling-Around-with-Brushes-6-Copy

  • Açık tonlarda bir ruj ile makyajınızı tamamlayın. Akşam devam edecekseniz, yanınıza daha koyu renkli bir ruj alıp iş çıkışı makyajınızı akşama göre yenileyebilirsiniz.
  • Sabahları uyandığınızda gözlerinizin altında şişlik veya halkalar varsa, göz altı kreminizi buzdolabında saklayın. Böylece sabah uyguladığınızda göz altınızı daha canlı gösterecek ve şişlikleri alacaktır.
  • Kafein ya da nane içerikli nemlendiriciler kullanmaya özen gösterin, sabahları oldukça işe yarar, kan akışını düzenler.

Bu önerileri uygulayarak aynaya baktığınızda makyaj yapmış bir kadın değil güne sağlıklı ve mutlu uyanmış bir kadın göreceksiniz. Kendinizi ihmal etmeyin, unutmayın! iyi görünürseniz iyi hissedersiniz.

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için:

Verified by MonsterInsights