Sonbaharın seksi tonları dudaklarınızı ışıldatsın

Her mevsimin kendine göre renkleri, atmosferi ve dokusu var. Bu sebeple her sezon için farklı moda trendleri ortaya çıkıyor. Bu moda trendlerinin yarattığı yeni görünümlerle beraber makyajlarımız aynı şekilde etkileniyor. Renk tonlarının değişimi ve tabii güneşin eskisi gibi ışıl ışıl parlamadığı sonbaharda makyajlarımızda her anlamda etkileniyor. Makyajlarımızda en belirgin değişim dudaklarımız için kullandığımız rujlarda yaşanıyor. Her sezon makyaj malzemelerinde renk tonları değişiyor. Yaza özel yanık ten makyajını sonbaharda yapmamızın pek bir anlamı olmadığı gibi yaz renkleri ile kullandığımız rujumuzu sonbahar tonlarında kullanmamızda bize istediğimiz görünümden uzak bir etki yaratabilir. Makyajlarımızın olmazsa olmazları olan rujların yeni sezon trend renkleri ve yeni çıkan ürünlerle hazırladığımız bu yazıda Sonbahar için kendinize en uygun ton için ilham alacağınızı düşünüyorum. Sonuçta önemli olan kendinize yakışanı bulmak.

  • Sıcak pembe dudaklar

fall winter 2015 pink lips

Siyah, ahududu, kırmızı ve ten renkleri defilelerde ön planda yer alsa bile Sonbahar 2015’te dikkat çeken ve kadınsılık yaratan pembe tonları. Pembe derken en şirin halindeki tonunu tercih edin. Hani bizim çocukken kız rengi dediğimiz pembeler. Pembe dudaklar Max Mara, Fendi, Tibi ve Daks tasarımlarını tamamlarken dudakların canlılığı ifade ediliyor.

Bu senenin en popüler ve olmazsa olmaz ruj markalarından biri Tom Ford. Kadının güzelliğine önem veren ve dudaklarının önemini vurgulayan Tom Ford, yeni ruj koleksiyonu ile cazibeli kadınlar yaratıyor. Rujların içeriğindeki özel malzemeler sayesinde de görünümüzdeki cekiciliğe bakımlılık da ekleniyor.

Tom Ford Limited Edition Pink

pink lips celebrities

Pembe renkleri tercih edecekseniz, Givenchy’nin Rogue Inderdit Satin şok pembe renkli ruju da bu yılın en popülerinin başında yer alıyor. Sonbahar her ne kadar koyu tonların veya klasik ten tonunun ön plana çıktığı dönem bile olsa 2015-2016 makyaj trendlerinde tatlı pembe tonları da aynı şekilde popüler. Parlak pembeleri dudağınızda görmek istiyorsanız, Givenchy Rogue Inderdit Satin şok pembesi mutlaka denemeniz gerekenlerden.

Givenchy Rogue Inderdit Satin

best pink lips

  • Sihirli Siyah Dudaklar

Kırmızı ve pembe dudaklarla beraber ten renklerini gördüğümüz moda defilelerinde siyah renkli rujlar en sık kullanılanlardan biri oldu. Doğu ve Batı’nın cadıları şimdi iyi veya kötü için savaşıyor. 🙂 Marchesa, Marc Jacobs, Giles, ve Emanuel Ungaro koleksiyonlarının Sonbahar 2015 defilelerinde siyaha yakın tonlu rujlar yer alırken göz makyajlarında bazen natürel bazende Twiggy esinlenmesi ile büyük kirpikler dikkat çekti. Kısacası bu yıl Halloween erken geliyor.

fall winter 2015 2016 black lips

riri

  • Ombre Dudaklar

Natürel bej pembesi tonu ile renklendirilen dudaklara belirli bir netlik yaratılmadan kullanılan rujlar sanki ağzınızdan kan geliyormuş hissiyatını veriyor. Farklı renklerle ombre dudakları yaratmak için orta kısmını açık, kenarlara doğru giderek koyulaşan bir tonlama ile dudaklarınızı boyayabilirsiniz.

ombre lips maxresdefault

  • Ten Rengi Dudaklar

Bu dudaklar bildiğiniz doğal halindeki dudak rengimizle ortaya çıkıyor. Parlatıcılar yerine görünümde matlık yaratan ve tamamiyle yokmuş gibi duran bir tonla oluyor. Aslında dudaklarınızda yumuşak bir gül yaprağının fısıltıları varmış havasında. Doğal makyajın popüler olduğu dönemde ten rengi rujların da trend olması pek tabii çok doğal 🙂 Fakat bu ten renkli dudakları iddialı göz makyajı ile de kullanabilirsiniz.

fall winter 2015 2016 makeup trends nude lips

Olivia Palermo x Ciaté London Satin Kiss Kaşmir renkli ruju tam anlamıyla gerçek doğal ten rengi tonunu size veriyor.

olivia palermo embed

  • Meyva Renkli Dudaklar

Bu yılki defilelerin en popüler renklerinden biri meyva renkli dudaklar oldu. Paris Moda Haftası’ndan New York Moda Haftası’na kadar aklınıza gelebilecek tüm moda haftalarının Sonbahar 2015 koleksiyonlarındaki mankenler meyvaların renk tonlarındaki dudakla karşımıza çıktı. Üzümden çilek kırmızısına kadar farklı tonlarda karşımızdaydı. Pembe meyvalar aralarında en popüler olanı.

fall winter 2015 2016 makeup trends berry lips berry lips

  • Kıpkırmızı Dudaklar

Kırmızının her tonu bu yıl popüler. Fakat aralarında fark yaratan kırmızının en parlak ve en göz alıcı rengini kullanmak. Sheer Voile Lip Colour In Rouge Louboutin aradığınız o kırmızıyı size yaratabilir. Bizim ikonik louboutin kırmızıları şimdi bu rujla dudaklarımızda.

angelina jolie red lips christian louboutin red lipstick collection 1 e1438870200496 800x533

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: