Rihanna, Luc Besson’un bilimkurgu filmi ‘Valerian’da, Cara Delevingne ile beraber rol alacak.

Valerian - Luc Besson

Vizyoner yönetmen Luc Besson, 1997 yılında yazıp yönettiği kült The Fifth Element filminden sonra ilk defa uzaya yöneldi. Luc Besson, 2017 yılında vizyona girmesini planladığı yeni filmi Valerian and the City of a Thousand Planets Fransa’nın en popüler çizgi roman serisinden uyarlandı. Fransa’nın en çok satan çizgi roman serisi olan Valerian, Star Wars ve The Fifth Element gibi filmlerin ilhamı da oldu.

Valerian-Comic-Book-Luc-Besson

Screen Shot 2015-10-29 at 14.23.25

Filmin konusu zamanda yolculuk yapan ajan Valerian partneri Laureline ile beraber galaktikada yer alan bir imparatorluğu araştırma görevi için yola çıkar. Valerian and the City of a Thousand Planets filminde ünlü şarkıcı Rihanna, Cara Delevingne, Dane DeHaan ve Clive Owen rol alıyor.

valerian

Screen Shot 2015-10-29 at 14.22.41

San Diego’da gerçekleşen Comic-Con’da Luc Besson yeni filmi Valerian ile ilgili konsept resimleri paylaştı. Amerika’da tanınmayan Valerian ve Laureline çizgi serisini yapmak bir anlamda risk oluştururken belki de Rihanna gibi bir yıldıza rol vermesi Amerika seyircisini garantiye almak için olabilir.

rih2

180 milyon dolara yapılması planlan Valerian filminin senaryosunu Luc Besson yazarken James Cameron’un Avatar filminden ilham aldığını söyledi. İlk yazdığı senaryoyu çöpe atan Besson filmini son haline getirdiğinde karakterlerden beşi insan diğer tüm karakterlerin ise uzaylı olduğunu söyledi.

HOLDING-(1)

Fransız grafik roman serisinden uyarlanan ve 28. yüzyılda geçen filmde ana konsept zamanda yolculuk. Rihanna’nın hangi rolü oynayacağına dair herhangi bir açıklama yapılmazken Besson instagramında  ‘o önemli bir rolde’ diye bir yazı ile Rihanna’nın fotoğrafını paylaştı.

rihanna-2015

Bu film Rihanna’nın sinemadaki 3. rolü olacak. Bu yıl Home filminde rol alan Rihanna, 2012 yılında da Battleship filminde rol aldı. Aynı zamanda 2014’te Annie ve 2013’te This is the End filmlerinde göründü. Bu arada yakın zamanda Rihanna’nın beklenen 8. albümü Anti satışa çıkacak.

960

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: