Milyarderlerin 200m yükseklikteki oyun parkları

and-this-is-what-the-living-room-could-look-like-from-up-the-stairs

İlk bakışta Miami’deki yüksek binalarından birindeki şık bir apartman dairesi gibi görünüyor. Porsche Design Tower binası ve içindeki dairelerin Amerika hatta dünyada eşi benzeri yok.

PD_Tower_Miami_04

Miami ünlülerin ve milyarderlerin lüks evlerinin olduğu şehirlerden biri. Kriz döneminden sonra lüks dairelerin inşaatı daha da hızlandı. 60 katlı Porsche Design Tower belirttiğim lüks daireler arasında 2016’da yerini alacak. Şu an inşaatına devam edilen binanın dairelerinde sinema salonu, spa ve hemen hemen her balkonda havuz var.

plunge-pools-and-grills-on-the-balcony-are-perfect-for-those-warm-southern-florida-nights

heres-another-possible-look-for-the-living-room

Car-lift-in-Porsche-Design-Tower-in-Miami__1 Living-room-at-Porsche-Design-Tower-in-Miami

Porsche Design Tower dairelerini diğerlerinden farklı kılan ve henüz dünyada benzeri olmayan bir özellik var. Kuleye ait toplam 3 ayrı asansör ile milyarderler arabalarını dairelerinin önüne park edebiliyorlar.

Car-lift-in-Porsche-Design-Tower-in-Miami_dezeen_ss

Interior-of-Porsche-Design-Tower-in-Miami-7

Kısacası bir gökyüzü garajı inşaa edilmiş. Arabınızla asansörlerden birine bindikten sonra daireninizin katına gelip size özel park yerine bırakıp direkt apartmanınıza girebiliyorsunuz.

Bu özelliği ile bina tabii ki milyarderlerin gözdesi oldu. Şimdiye kadar 22 milyarder binadan daire satın aldı. Ve hızla satışlar devam ediyor. Binadaki evlerin fiyatları $5 milyon ile $15 milyon arasında değişiyor. Binanın toplam değeri $560 milyon. en tepedeki penthouse değeri $32.5 milyon ve 2 ayrı çatısı olup, 3 katlı olarak inşaa edilmiş.

Binanın kendisini Miami’de görmüştüm. Dışardan normal bir gökdelen gibi duran binanın tüm mahareti içindeki yapısında gizli ve beni şok etmişti. Aşağıdaki video izlediğinizde zaten sizde aynı şaşkınlığı yaşayacağınıza eminim. Bir sonraki binanın Frankfurt’ta yapılmakta olduğu yazıyor. Henüz proje aşamasındaymış.

PD_Tower_Miami_03 PD_Tower_Miami_01

Fotoğraflar DezerGroup aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: