VÜCUT TİPİNİZE GÖRE PALTO MODELLERİ

Kış soğuklarının etken olduğu dönemdeyiz, bu sebeple de sokak stillerimizde palto olmazsa olmaz. Kat kat giyinip soğuktan korunmaya çalışmak yerine sizi sıcak tutacak palto modelleri yazımızın ana konusu. Fakat bu sefer sokak stilinizde paltonuzun vücut tipinize uygun olup olmadığına bakacağız. Kullandığınız paltonuz sizi nasıl gösteriyor? Daha uzun mu, daha kısa mı yoksa daha iri mi? Geçen sezondan aldığınız paltonuz varsa, bu yazıda vücut tiplerine göre önereceğimiz palto modelleri arasında size uygun olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederim. Yeni bir palto almak istemiyorsanız ve şu an vücut tipinize uygun olmayan bir palto modeli dolabınızda duruyorsa, terziye gidip düzelttirme yaptırtmak da çözümlerden biri olabilir. Vücut tipinizi doğru yansıtan palto modelleri sokaktaki stiliniz için size yardımcı olacak en önemli parçalardan biri. Eğer zayıfsanız ve sizi şu an kullandığınız paltonuz daha iri gösteriyorsa bence ya hemen terziye ya da yeni bir modele yatırım yapmanın tam zamanı. Bu arada biz kadınların sürekli daha zayıf görünme endişelerini dikkate alarak hazırladığımız yazıyı da paltonuzun seçimini yapmadan göz atmanızı tavsiye ederim.

Kum Saati Vücut tipleri, bel kısmını belirginleştiren ve etek kısmı hareketli modeller sizin vücudunuzu daha belirgin görünüme getirebilirler.

kum saati vücut tipine göre palto modlleri

palto modelleri

Uzun ve ince silüeti olanlar uzun paltoları deneyebilirler. Diz altından yere kadar uzanan kesimler tam size göre.

coats-for-every-body-type-long-and-lean

uzun palto modelleri

Anne olmaya mı hazırlanıyorsunuz, o zaman büyüyen karnınızı rahatça kapatacak bir model tam size göre. Ön kısmı daha geniş modellere öncelik verin.

palto modelleri

hamile palto modelleri 2 hamile palto modelleri

Elma şeklinde vücut tipine sahipseniz düz kesim palto modellerine öncelik verin.

coats-for-every-body-type-apple

Daha minyon tipli iseniz kısa olan modelleri tercih etmekle beraber tüylü veya kürklü dokusu olanları stilinizde kullanabilirsiniz.

coats-for-every-body-type-petite

palto

Armut tipi vücut şekliniz varsa, basenlerinizi saklayan, bel kısmınızı ortaya çıkaran modeller tam size göre.

armut vücut tipi palto modelleri

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: