Özge Ulusoy ile tarz, stil ve moda

_MG_3600

Manken, sunucu, oyuncu, tasarımcı ve köşe yazarı Özge Ulusoy’u FilmstilModa takipçileri için daha yakından tanıma zamanı geldi. Hey Canlı programında, kırmızı halıda, davetlerde ve sokakta Özge Ulusoy her zaman stili ile dikkat çekenlerden biri. Yıllar geçtikçe tarzını daha da beğenmeye başladığım Özge’yi aslında mankenlik döneminden tanıyorum. Kişiliğinin stiline yansıdığını düşünüyorum ve zaman geçtikçe olgunlaşan tarzı ile Türkiye’nin stil ikonlarından biri olduğunu düşünüyorum. ADL ve Codentry mağazalarında satışta olan koleksiyonunu görmenizi tavsiye ederim. Şık stilini tasarımlarına başarı ile yansıtmış.

ozge codentry0448

Şahane bir vücuda sahip, bu güzel kadın ile moda ve güzellik üzerine sohbet ettik. Sizler için stil ve güzellik sırlarını verdi. Size ise okumak ve ilham almak kaldı.

1. Manken, Tasarımcı, Sunucu, Oyuncu, köşe yazarı … Bir günün nasıl geçiyor?

Genelde oldukça yoğun geçiyor günlerim… iş tempomu iyi planlayıp günümü doğru ve planlı kullanmaya çalışıyorum. Çalışmadığım ve iş arası müsaitliklerimin olduğu günler ise spor ve kuaför islerini halletmeye çalışıyorum.

2. Günlük yaşamındaki stilini nasıl tanımlıyorsun? Trendler senin için önemli midir?

Trendleri takip ediyor, bana uygun olanlarını tercih ediyorum. Günlük hayatım yoğun ve koşturmalı geçiyor. Bu sebeple de spor-şık bir tarzım var. Yoğun tempoda konforuma önem vermeye, rahat edebileceğim parçalar kullanmaya çalışıyorum.

3. Davetlerdeki ve kırmızı halıdaki Özge, stili için hangi tasarımcıları tercih eder?

Nadir olarak yabancı tasarımcılara yöneliyorum. Açıkçası ilk tercihim her zaman Türk tasarımcılar oluyor. Hemen hemen tüm tasarımcılar arkadaşlarım. Gideceğim yere ve duruma göre herhangi biriyle seçim yapıyor ve bir kıyafet belirliyoruz.

ozge codentry0088

 4. Yoğun tempo içinde kendine nasıl vakit ayırabiliyorsun? Çalışmadığın bir günün varsa 🙂 nasıl geçiyor?

Boş günümün ilk tercihi ailem ve arkadaşlarımdır. Hem kendimi motive edip özlem gideriyor hemde onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum. Sonra spor gelir vücuduma ve kendime yatırım yapmak için sporumu aksatmamaya özen gösteriyorum. Bazende miskince koltuğa yatıp sadece kitap okuduğum oluyor.

5. Vücudun ve yüzünün bakımı için neler yaparsın?

Düzenli olarak gittiğim, bu konunun uzmanı insanlar var. Onun dışında bol su içerek ve olabildiğince makyajsız ve temiz tutarak cildimin sağlığını destekliyorum. Tabii sağlıklı beslenerek de içeriden destek veriyorum.

Özge Ulusoy Codentry derili_kolsuz_elbise_24561_400

6. Türkiye ve dünyadaki tasarımcılardan hangileri stil tercihinde ön plana çıkıyor?

Türkiyedeki tasarımcıların hemen hemen hepsini çok beğeniyor ve bir çoğuyla çalışıyorum. Türk modası gelişen bir sektör haline geldi. Yabancı tasarımcılardan ise Karl Lagerfeld, Rick Owens, Olivier Rousteing ilk başta aklıma gelen isimler.

7. Adl Codentry koleksiyonunda şık, ve trendy parçalar var. Koleksiyon nasıl ortaya çıktı?

Zaten benim uzun zamandır aklimda olan birşeydi. Adil Işık ve Zehra Işık ile zaten aile gibiyiz ve fikrimi onlara söyledim. Onlarda cok sevindi ve böylece başlamış olduk. Benim için iyi bir tasarim ekibi oluşturuldu ve çalışmaya başladık. İlk çalışmalarımızdan beri bende çok şey öğrendim, çok yol aldım… Allah’ta yüzümüzü, emeğimizi hiç kara çıkarmadı ve herşey çok yolunda gitti… Şimdi 2015 yaz koleksiyonu çalışmalarına başladık çok daha cıvıl cıvıl ve güzel bir koleksiyon geliyor.

özge ulusoy deniz koleksiyonu

8. Geçen yaz olduğu gibi 2015 yazında da deniz koleksiyonun olacak mı?

Evet tabii oda gelecek şimdiden onunda çalışmaları başladı.

9. Programını her izlediğimde farklı ve şık stiline hayran oluyorum. Ne giyeceğine, saçlarına, aksesuarlarına ve makyajına nasıl karar veriyorsun?

Profesyonel olarak yardım aldığım isimlerin yanı sıra uzun yıllardır bu sektördeyim. Mesleğim gereği  vücudumu da cok iyi tanıyorum. Bana ne yakışır, saçım nasıl olmalı, neremi daha ön plana çıkarıp neremi kamufle etmeliyim hepsine cok hakimim…

_MG_3200

10. Oyunculuk kariyerinde en son Kadın İşi: Banka Soygunu filminde izlemiştik. Bundan sonrasında oyunculukla ilgili bir çalışman olacak mı?

Oyunculuk çok sevdiğim ve saygı duyduğum zor bir meslek. Ben çok iyi isimlerle çok iyi projelerde calışma şansı buldum. Bu yüzden de çıtayı düşürmeden aynı kalitede işlerde olmak istiyor ve seçici davranıyorum.

11. Türk dizileri ve filmlerindeki stilleri nasıl buluyorsun?

Özellikle son zamanlarda çok çok iyi buluyorum. Çünkü artık işinde profesyonel isimlerle çalışılıyor bunun yansımasıda hemen belli oluyor

_MG_3293

12. Özge Ulusoy Türk kadınının stili ile ilgili ne düşünüyor? Takipçilerimizle kendi stillerini yaratma konusunda önerileri rica ediyorum ?

Ben son yıllarda büyük aşama katettiğimizi düşünüyorum. Çok daha vücudunu, renkleri ve kumaşları tanıyan kadınlar olduk buda bize şıklık kapılarını açtı.

Özge Ulusoy’a çok teşekkür ediyoruz. Koleksiyonu için linki tıklamanız yeterli. ADL Codentry Özge Ulusoy

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: