Oscar de la Renta’nın şık ve elegan Sonbahar’15 kadınları

OSC_0903 OSC_0920

2014 yılında Oscar de la Renta’nın yaratıcı yönetmeni ve kurucusu Oscar de la Renta öldükten sonra moda evinin tasarımlarını Peter Copping yapmaya başladı. Copping için New York Fashion Week’te düzenlenen Sonbahar/Kış 2015 -2016 koleksiyonu ayrı önem taşıyordu.
OSC_0826
De la Renta ve Copping beraber çalışmaları gerekirken de la Renta’nın ölümünden dolayı bunu yapamadılar. Copping defile öncesi tüm koltuklara ‘Oscar de la Renta’nın yaratıcı yönetmeni olarak seçildiğim için gururluyum. Fakat işler planladığımız gibi gitmedi ve Oscar ile çalışma şansım olmadı.’ diyor Copping.
OSC_0866
Onunla beraber çalışıp öğrenmek yerine onunla çalışmış olanlarla bir arada oldu; uzun zamandır de la Renta’nın satış direktörü Boaz Mazor ve eski takımında çalışmış olan Carolyne Roehm. Copping: ‘Ortak paylaştığımız bir çok alan var. Beğendiğimiz kadın tarzı, daha da ötesinde bahçeler, evler ve buna benzer şeyler. Aynı dili konuşuyoruz. ‘
OSC_0800
Tabii ki Copping üzerindeki baskı inanılmazdı. Oscar de la Renta’nın ölümünden sonra medyanın ilgisi ile beraber 3 ay gibi kısa sürede koleksiyonu yaratması gerekiyordu.
OSC_0761Koleksiyonu gördüğünüz zaman muhteşem bir iş başardığını anlıyorsunuz. Gece elbiselerindeki renkler, taftalar, işlemeler, kusursuz görünümleri söylememize gerek yok.
OSC_0711Çiçekler bir kez daha Sonbahar’da Oscar de la Renta koleksiyonunda yer alıyor. Kısa elbiseler ve paltoların hepsi elegan ve lüks.
OSC_0617OSC_0501Color blocking şık görünümler yaratacak şekilde kullanılırken gece mavisi, kavuniçin, mor ve bordo dikkat çeken renklerden. Geometrik desenleri çiçeklerle kombinlemesi farklı ve stil sahibi görünümler yaratmasını sağlamış.
OSC_0382
OSC_0190
Galeri :

Fotoğraflar Oscar de la Renta aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: