Oscar 2014 kırmızı halının en şık ünlüleri

Bir Oscar gecesini daha geride bıraktık. Sinema endüstrisinin en önemli ödül törenlerinden biri olan Oscar, kazanan tüm adaylar için kariyerlerinin farklı noktaya gelmesini sağlıyor. Oscar töreninin bir diğer önemi de kırmızı halı geçişi. Günler öncesinden tasarımcıların hazırladıkları kıyafetler, geceye özel takılacak mücevherler, makyajdan saça kadar her şey diğer törenlerle kıyaslanınca ayrı bir önem kazanıyor. 86. Oscar töreninde stilleri ile dikkat çeken ünlüleri hep beraber görelim.

Lupita Nyong’o 

Kırmızı halının zarif prensesi 12 Years of Slave filmi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Soğuk mavi tonunda ve ipek tül elbisesi kendisine özel olarak Prada tarafından dikilmiş. Saçına taktığı Fred Leighton tasarımı 18 karat sarı altın ve pırlanta tacı ile stiline ışıltı katmış. Mavi rengi seçmesi ile ilgili yöneltilen soruya: ‘Bana Nairobi’yi hatırlatıyor ve kendimi evimde hissetmek istedim’ dedi.

86th Annual Academy Awards - #oscarredcarpet #prada

Cate Blanchett

‘Blue Jasmine’ filmi ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Oscar ödülünü kazanan Blanchett tarzı ile de kırmızı halının kraliçelerinden biri olma ünvanını korumaya devam ediyor. Vücut yapısı ve duruşunun etkisi ile giydiği her kıyafet kendisine yakışıyor. Ten rengi Armani Prive gece elbisesi Swarowski kristalleri ile kaplanmış durumda. Elbisesini Chopard küpeleri ile tamamlamış. Yapılan röportajda: ‘Elbise çok ağır fakat sevdiğim için giydim’ diyor.

#oscars #academyawards cate blanchett #style

Charlize Theron

Oscar gecesinde ödül sunumu yapan Oscar ödüllü oyuncu güzelliği ile beraber kırmızı halıdaki kuğu gibi silüeti ile Hollywood ihtişamını sergiliyordu. Siyah Dior Haute Couture gece elbisesinin kesimi ve duruşunun netliği, dizin üstünden başlayan illüzyon etkisi yaratan tülle beraber gecenin iddialı tasarımlarından biri oldu. 10 milyon dolarlık Harry Winston kolyesi ile de her zamanki gibi gecenin en şıklarından biri oldu.

charlize theron #oscars #oscarsredcarpet kırmızı halı dior couture

Naomi Watts

Oscar gecesinde ödül sunumu yapan güzel oyuncu elegan tarzı ile dikkat çekti. Calvin Klein tasarımı elbisesi modern, net ve Bulgari pırlantaları ile yalın fakat ışıltılı bir tarzı vardı. Kolyesi ile ilgili olarak ‘Örümcek ağına benzetiyorum ve bu da hoşuma gidiyor’ dedi.

Naomi Watts #oscars #redcarpet #oscarredcarpet

Angelina Jolie ve Brad Pitt

Her zamanki zerafeti ve tabii ki güzelliği ile kırmızı halının en şıklarından biri oldu. Seçmiş olduğu ışıltılı Elie Saab gece elbisesini Robert Procop küpeleri ve Salvatore Ferragamo ayakkabıları tamamlıyordu. Brad Pitt ise şıklığını Tom Ford smokin takımı ile yaratmış.

angelina jolie

angelina jolie brad pitt oscars oscars2014

Kate Hudson

Gecede Oscar ödülü sunan oyuncu, sanki eski bir Hollywood filminden gelmiş gibiydi. Dramatik drapeli ve ışıltılı beyaz ipek Atelier Versace gece elbisesi ile Hollywood ışıltısını kırmızı halıda başarılı yaşatıyordu. Neil Lane tasarımı pırlantaları ve Jimmy Choo gece ayakkabıları stilini tamamlıyordu.

kate hudson

Jennifer Lawrence

American Hustle filmi ile aday olan ve geçen sene ilk Oscar ödülünü kazanan Jennifer Lawrence, Dior markasının yüzü olmasından dolayı son 1 senedir kırmızı halıda Dior gece elbiseleri ile karşımızda. Kırmızı halıya kırmızı Dior Haute Couture elbise seçimi iddialı ve cesur olmuş. Toplamında $3 milyon değerindeki Neil Lane mücevherleri de Hollywood ışıltısını kırmızı halıya taşıdı.

jennifer lawrence #dior dior couture #redcarpet oscar oscars

Amy Adams

American Hustle filmi ile aday olan oyuncu safir mavisi renginde ipek krep Gucci Premiere tasarımı elbisesi ile sade, zarif ve elegan şıklık sergiliyodu. Elbisesini Tiffany&Co küpeleri tamamlıyordu.

amy adams 86.oscars #redcarpet

Anne Hathaway

Gecede ödül sunumu yapan güzel oyuncu ön tarafında kristal ışıltılar olan ipek krep Gucci gece elbisesi ile zarif ve tabii ki şıktı. Elbisesini platform ayakkabıları ve pleksi clutch ile tamamlamıştı. Yeni stilisti Penny Lovell’in olumlu etkilerini görmekteyiz.

anne hathaway #oscars2014 #oscars oscars2014

Sandra Bullock

Gravity filmi ile aday olan Sandra Bullock, drape gece mavisi Alexander McQueen elbisesi ve Lorraine Schwartz pırlanltaları ile kadınsı ve elegan şıklık sergiledi.

sandra bullock

Jessica Biel

Güzel oyuncu kocası Justin Timberlake olmadan katıldığı gecede ten rengi ve ışıltılı Chanel Haute Couture gece elbisesi ile zarif bir şıklık sergiledi. Hollywood ışıltısını, Tiffany&Co bilezik, küpe, kolyesi ile yaratma konusunda da başarılı olmuş.

jesscia biel oscar filmstilmoda

Matthew McConaughey

Dolce and Gabbana beyaz ceketli smokin takımı ve gecenin sonunda En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanması ile yakışıklı oyuncu gecenin en şıklarından oldu.

matthew mcconaughey dolce and gabbana

Bradley Cooper

American Hustle filmi ile aday olan yakışıklı oyuncu Tom Ford smokin takımı ile şıklar arasında yerini aldı.

bradley cooper american hustle

Fotoğraflar eonline.com aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: