Büyük Soygunu Bu Kez Kadınlar Yapacak

Oceans-11

En meşhur soygun filmlerinden Ocean’s Eleven bu kez çok farklı şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hollywood Reporter‘ın haberine göre tamamen kadınlardan oluşan kadrosuyla beyazperdede izleyeceğimiz filmin ismi ise Oceans Ocho. Sandra Bullock ve Cate Blanchett’in isimlerini daha önceden duyurmuştuk. Ekim ayında Garry Ross tarafından çekilecek soygun filminin kadrosundaki yeni isimler duyuruldu. Sinemanın parlak oyuncuları Anne Hathaway ve  Helena Bonham Carter kadroda yer alacakları kesinlik kazanırken müzik dünyasından Rihanna ve Awkwafina’nın Ocean’s Ocho kadrosunda olacağı duyuruldu.

oceans ocho

Geçen seneden itibaren sessiz sedasız hazırlıkları yapılan kadınlardan oluşan Ocean’ Eleven  stili silahlı soygun filmi ortaya çıkmaya başlıyor. Filmin yönetmeni Hunger Games’lerden tanıdığımız Gary Ross ve yapımcı Steven Soderbergh ve George Clooney. Filmin ilk yıldız kadın oyuncusu Sandra Bullock olmuştu.

ocean's eleven

Olivia Milch filmin senaryosunu yazmak üzere anlaşılmış senarist. Oceans Ocho’da temelde Ocean’s Eleven baz alınarak, bir soygun düzenlemekte olan hırsızlar konu olacak fakat aynı filmin yeniden uyarlaması olmaması planlanıyor. George Clooney ve Brad Pitt’in filmdeki karakterlerini Sandra Bullock ve Cate Blanchett canlandıracak. Yönetmen Ross, Jennifer Lawrence’nda yer alma ihtimalini konuşuyor fakat henüz atılan bir imza yok. Bu yılın sonunda çekilmesi planlanan filmin vizyon tarihi de 27 Ekim 2017 olarak belirlenmiş.

cateblanchett-truth

Yapımcıları şu an tedirgin edebilecek tek bir faktör GhostBusters filminin kadın versiyonundan Sony Şirketinin yaşadığı zarar. Bakalım Ocean’s Eleven kadın versiyonu Ocean’s Ocho nasıl bir olarak karşımıza çıkacak. Kadrosuna bakınca bayağı umut vaadediyor.

oceans ocho

Filmin konusu da şu anki söylentilere göre Ocean’s Eleven filminin devamı niteliğinde olacak. Sandra Bullock, Danny Ocean’ın eski suçlu kardeşini canlandırıyor. Onun sağ kolu olan Cate Blanchett ile beraber ünlü Met Ball galasından pahalı bir kolyeyi çalmak üzere özel bir hırsızlık çetesi kuracaklar.

oceans ocho

Vizyona girdiği 2001 yılında ABD‘de en çok izlenen sekizinci film olan Ocean’s Eleven, dünya çapında da 450 milyon dolar hasılat yapmayı başarmıştı. Türkiye’de 14 sene önce yaklaşık 800 bin kişinin sinemalarda izlediği bu serinin kadınların başrollerde olduğu versiyonu da gişede aynı başarıyı yakalayabilecek mi, merakla bekliyoruz.

oceans ocho

Fotoğraf Getty İmage aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: