Büyük Soygunu Bu Kez Kadınlar Yapacak

Oceans eight

Oceans Eight; Ocean’s filmlerinin devamı çekilmek üzere ve bu sefer başrol kadınlarda. İzlediğimiz filmlrin seçiminde etken olanlardan biri oyuncular, hatta bazıları için sadece oyuncular. Oceans Eight şu anki kadrosu ile beni heyecanlandırmaya başladı. Kadın olmanın etkisi kesin var, bunu inkar edemem. Daha önce yapılmış  Ocean’s Eleven, Ocean’s Twelve ve Ocean’s Thirteen filmleri de aynı şekilde heyecanlandırmıştı. Bu seferkinin farkı erkeklerin dünyasının kadınlarla anlatılması ve rol alacak olanlar arasında birden fazla Oscar ödülü kazanan var.

oceans eight

Önce Sandra Bullock ve Cate Blanchett’in kadroda olacağı haberleri ile Ocean’s 8 filmi duyulmaya başlandı. Daha sonra Anne Hathaway, Rihanna, Mindy Kaling, Helena Bonham Carter ve Awkwafina isimleri gündeme geldi. En son olarak American Horror Story başrolündeki Sarah Paulson’ın kadroda yer alma durumları konuşuluyor. Şu ana kadar netleşen oyuncular bile bize yeter de artar. 🙂

rihanna-sandra-bullock-cate-blanchett

Geçen seneden itibaren sessiz sedasız hazırlıkları yapılan kadınlardan oluşan Ocean’ Eleven  stili silahlı soygun filminin çekim başlangıcını Warner Bros Ekim 2016 listesine yazmış. Filmin yönetmeni Hunger Games’lerden tanıdığımız Gary Ross ve yapımcı Steven Soderbergh ve George Clooney.

Ve evet, kesinlikle bu film diğer Ocean’s filmleri ile bağlantılı olacak. Sandra Bullock, Geroge Clooney’nin eski suçlu kız kardeşini canlandırıyor.

Bazı dedikodulara göre Clooney, Pitt ve Mat Damon’ı da yeni filmde küçük sahnelerde görebileceğiz.

 

Oceans eight

Oceans eight

Olivia Milch filmin senaryosunu yazmak üzere anlaşılmış senarist. Oceans Eight’de temelde Ocean’s Eleven baz alınarak, bir soygun düzenlemekte olan hırsızlar konu olacak fakat aynı filmin yeniden uyarlaması olmaması planlanıyor. Yönetmen Ross olunca, Jennifer Lawrence’nda yer alma ihtimali konuşuluyor fakat henüz atılan bir imza yok. Bu yılın sonunda çekilmesi planlanan filmin vizyon tarihi de 27 Ekim 2017 olarak belirlenmiş.

Oceans eight

Yapımcıları şu an tedirgin edebilecek tek bir faktör GhostBusters filminin kadın versiyonundan Sony Şirketinin yaşadığı zarar. Bakalım Ocean’s Eleven kadın versiyonu Oceans Eight nasıl bir olarak karşımıza çıkacak. Kadrosuna bakınca bayağı umut vaadediyor.

oceans ocho

Filmin konusu da şu anki söylentilere göre Ocean’s Eleven filminin devamı niteliğinde olacak. Sandra Bullock, Danny Ocean’ın eski suçlu kardeşini canlandırıyor. Onun sağ kolu olan Cate Blanchett ile beraber ünlü Met Ball galasından pahalı bir kolyeyi çalmak üzere özel bir hırsızlık çetesi kuracaklar.

oceans ocho

Vizyona girdiği 2001 yılında ABD‘de en çok izlenen sekizinci film olan Ocean’s Eleven, dünya çapında da 450 milyon dolar hasılat yapmayı başarmıştı. Türkiye’de 14 sene önce yaklaşık 800 bin kişinin sinemalarda izlediği bu serinin kadınların başrollerde olduğu versiyonu da gişede aynı başarıyı yakalayabilecek mi, merakla bekliyoruz.

oceans ocho

Fotoğraf Getty İmage aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: