MET GALA 2016 ÜNLÜLER KIRMIZI HALIYI IŞILDATTI

Hollywood’un Oscar töreni Kış mevsimini ısıtırken, modanın Met Gala’sı Bahar mevsimini renklendiriyor. Her yıl düzenlenen Met Gala moda, sinema, müzik dünyasının ünlülerini bir araya getiriyor. Farklı bir temanın seçildiği ve katılan ünlülerin bu temaya göre gece elbiselerini giydiği Met Gala’da bu yılki tema Teknoloji Çağında Moda oldu. Geçen sene Çin: Camın içinden Bakmak temaydı, daha öncede Kaos tema olarak seçilmişti.

 Demi Lavato - Moschino
Demi Lavato – Moschino
Alessandra Ambrosio - Balmain
Alessandra Ambrosio – Balmain
Anna Ewers - Jason Wu
Anna Ewers – Jason Wu
Cindy Crawford - Balmain
Cindy Crawford – Balmain
Burberry - Naomi Watts
Burberry – Naomi Watts

Işıltılı gümüşler, parıltılı ve fütüristik görünümleri ile ünlüler 2 Mayıs akşamı Met Müzesi’nde bir araya geldiler. El emeği ile dikilen elbiselerden makine ile üretilenlerin ilişkisini keşfetmek adına bu tema seçildi. Alessandra Ambrosio, Cindy Crawford, Anna Ewers, Demi Lavato gibi temanın altını çizen fütüristik görünümleri ile Met gala 2016 kırmızı halısında boy gösterdi.

 

 met gala 2016
Ünlülerin tasarımcı tercihi genelde Balmain, Louis Vuitton, Gucci, Valentino, Ralph Lauren, Tory Burch ve Versace olarak dikkat çekerken hazır giyim markası H&M’in özel dikim tasarımları da galanın ilgi odağındaydı.
Amber Valetta H&M
Amber Valetta H&M
Ciarra H&M
Ciarra H&M
Doutzen Kroes - Balmain
Doutzen Kroes – Balmain
Claire Danes - Zac Posen
Claire Danes – Zac Posen

En şıklar arasında yer alan Claire Danes, masallardaki prensesleri andıran elbisesini geceye uygun parlak kumaştan seçmiş. Kırmızı halıda seksi ve iddialı kıyafetleri daha sık modeller tercih etti. Emily Ratajowski cüretkar kıyafeti ile dikkat çekti. Sonuçta ilgi odağı olmak için radikal görünüm veya cesur bir tarz yaratmakla gerçekleşebiliyor. Fakat işi abartanlarda vardı. Her zamanki gibi Madonna ve Lady Gaga abartıya kaçanlardan oldu. Ve bence de en kötü giyinenler arasına katıldılar.

Emily Ratajowski - Parabal Gurung
Emily Ratajowski – Parabal Gurung
Madonna Givenchy
Madonna Givenchy
Madonna - Versace
Lady Gaga

Met Gala 2016

Gecenin bence en kötüleri genelde Louis Vuitton seçimini yapan genç ünlülerdi. Selena Gomez, yeni Lara Croft Alicia Vikander listenin başında yer alıyor. Her zaman tarzını beğendiğim Taylor Swift fütüristik olmak adına kendini çirkinleştirmiş ve Sarah Jessica Parker ise Sex and The City günlerini hatırlatmaya çalışan aynı zamanda ne olduğu belli olmayan bir tarzla en kötüler arasına girdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Taylor Hill Top Shop
Taylor Hill – Top Shop

Kırmızı halıda tasarımcıların kıyafetleri ile beraber hazır giyim markalarının özel tasarımlarını giymek son yıllarda moda oldu.

Rita Ora - Vera Wang
Rita Ora – Vera Wang

Tüylü elbisesi ve cüretkar dekolteleri ile Rita Ora gecenin öne çıkan bayanlarından oldu. Poppy Delevingne Marchesa, Rosie Huntington Ralph Lauren ve Olivia Wilde Michael Kors seçimleri ile elegan şıklık yaratmışlar.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu sene kırmızı halıda stilettolar yerini botlara bıraktı. Bu tercihi neye göre yaptılar fazla anlayamadım. Teknoloji çağı deyince acaba akıllarına botlar mı geldi, emin olamadım. Görünüm kötü değil fakat Met galasına, kırmızı halıya yakışmamış.

Michelle-Williams louis vuttion bot met gala worst giambattista valli Adriana-Lima

Bir de Adriana Lima anlayamadım. Güzel bir kadın, güzel vücut hatları var fakat kendi görünümünü daha kötü nasıl gösteririm diye planlar kurdu da geceye bu yüzden mi böyle geldi, işte cevabını bulamadıklarımdan. Giambattista Valli’nin tasarımı Met Gala gecesinde onun vücuduna uygun olmamış.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Met Gala 2016 JCrew Jenna-Lyons-Jennifer-Konner-Lena-Dunham

İşte gecenin erkeklerin tarzlarını kendilerine göre uyarlayan smokinli bayanlarımız. Gözlükleri ile beraber görünümlerini tamamlamışlar. Orlando Bloom ile ilişki yaşamaya başlayan Katy Perry beğenirim. Geceye geldiği elbisesi ile bütünleştirmek için saçı ve makyajı ile yarattığı görünümle bir an Rihanna’mı acaba o kırmızı halıdaki dedirtiyor. Bence olmamış.

katy-perry Katy-Perry prada

Kendall-Jenner $4 million of Lorraine Schwartz jewels
Kendall Jenner

Kırmızı halının olmazsa olmazı Kardashianlar arasında Kendall Jenner geceye 4 milyon dolarlık Lorraine Schwartz mücevherleri ile geldi. Fakat Beyonce’ye kimse rakip olamadı. 8 milyon dolarlık mücevherleri ile Beyonce diva olduğunun altını çizdi.

Kate-Hudson versace
Kate Hudson – Versace

Gecenin kırmızı halı ünlüleri için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: