Malefiz: Şeytanı giydirme sanatı – Angelina Jolie nasıl korkutucu birine dönüştü?

angelina jolie maleficient

Sinemalarda gösterime giren Maleficient (Malefiz) filmi, sinemanın kötü kalpli ve korkutucu karakterlerinden birini karşımıza çıkarıyor. Hepimiz Uyuyan Güzel masalını biliriz. Malefiz bu masaldaki cadı kraliçenin hikayesi. Başroldeki Angelina Jolie ise kötü kalpli kraliçe olarak karşımızda.
malefiz
239472-5218687c5ef3a
ange_GA
Angelina Jolie yüz hatları ve bakışları ile sinemanın en güzel kadın oyuncularından biri. Böyle birini nasıl Disney’in ünlü masallarından olan Uyuyan Güzel’deki cadıya benzettiler.. Makyaj, saç ve tabii ki kostümlerin etkisi büyük.
maxresdefault
Film Mayıs ayının sonunda vizyona giriyor. Tanıtım çalışmalarının başladığı bu dönemde, filmde kullanılan kostüm ve propların sergilendiği özel bir gece düzenlendi. Geceye Angelina Jolie, partneri Brad Pitt, Elle Fanning, Lesley Manville ve Sam Riley katılırken, moda dünyasında da Stella McCartney ve Chloe Green gibi isimler katıldı.
Angelina-Jolie-In-Atelier-Versace-Maleficent-Private-Reception
Ülkemizde 30 Mayıs`ta gösterime girecek Maleficient – Malefiz filminde Uyuyan Güzel`in kötü cadısı Malefizi canlandıran Angelina Jolie, filmin Londra`da düzenlenen özel davetine Atelier Versace tasarımı dökümlü elbisesi ve Swarovski küpeleriyle katıldı. 
Brad+Pitt+Maleficent+Costume+Props+Reception+uGRWG9bOdygl
Malefiz filminin kostümleri ünlü kostüm tasarımcısı Anna Sheppard tarafından 2 yılı aşkın sürenin sonuncunda ortaya çıktı.

cloak_GA

movies-maleficent-costumes-props-2

‘ Zorlayıcı bir deneyimdi fakat sonuçlarını görmek de ödüllendirici’ diyor Anne kostümlerle ilgili olarak. Filmin çekimine 10 hafta kala başlanan çalışmalarda Malefiz’in aksesuarları, ayakkabıları, başlığı ve mücevherleri başta tasarlandı. ‘Film fantastik, fakat temeli ortaçağ. 14. yüzyıl, Rönesans döneminden resimler, fotoğraflar, heykeller ve renklerden ilham aldım’ diyor Anne.

feather-spine_GA feather-swatches_GA feathers_GA
‘Malefiz’in kostümleri çok hafif ve rüzgarla hareket eden tarzda olmalıydı. Bir çok özel ekipman gerekti. Filmde giderek değişen bir karaktere sahip olan Malefiz’in kostümleri de onun hikayesini anlatıyordu.’
malefiz film maleficent-costumes-props-3
Kostümü konusunda angelina’da işin içinde yer almış. Anne’ Herkese kostümler angelina Jolie tarafından tasarlandığını söylüyorum’ diyor.
movies-maleficent-costumes-props-1
Uyuyan güzeli canlandıran Elle Fanning için ise Malefiz’in zıttı saflığı yansıtması gerekti. ‘Benim için o Ophelia idi. Masumiyetini, zarifliğini ve güzelliğini yansıtmak için altın elbiseler kullandım.’ diyor Anne. Elle Fanning geceye Georges Hobeika Couture koleksiyonundan bir elbise ile katıldı.
Elle-Fanning-In-Georges-Hobeika-Couture-Maleficent-London-Premiere
maleficient malefiz

Mac firması Malefiz filminden ilham alarak özel bir makyaj koleksiyonu çıkardı. Daha fazlası için tıklayın.

Fotoğraflar Disney aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: