Yaz 2015’in Makyaj Trendleri

ara_trend_fs_2015_keyvisual_390x289_dk

Güneşli havaların etkisi ile kıyafetlerimiz renkleniyor, desenler ortaya çıkıyorsa dış görünümümüz için özellikle biz kadınların önem verdiği makyajlarda aynı şekilde kıştan sonra dönüşüm yaşıyor. Cool ve göz alıcı olandan, şaşkınlık verici ve uç noktada olana kadar; Bahar/Yaz 2015’te çeşidi artmış ve yaratıcılığı genişlemiş makyaj trendleri var karşımızda. Makyaj ürünlerinin çeşitliliği arttıkça yaratıcılığımızda artıyor. Artmıyorsa işte size ilham olabilecek makyaj trendleri. Sınırlarınızı aşmak ve kendinizi ifade eden makyajı yaratmanın tam zamanı.

Face-Makeup-Looks-for-Spring-2012-02

Bu yıl makyaj trendlerinde çeşitlilik çok. Hatta aralarında yapmaya çekineceğiniz görünümler bile olabilir. Bazen bu riskleri almaya değer. Stilinizde kalıplaşmış bir görünüm varsa bunu makyajınızla değiştirebilirsiniz.

– Natürel Makyaj

natural makeup fashion trend

Makyajsız görünümle sokağa çıkmak fazla kolay değil. Cilt bakımınız burada en önemli etken. Sağlıklı bir cilde sahip olunca zaten kalanı kolaylıkla yapılır. Son dönemde çıkan prep+prime kapatıcılar, yüzümüzdeki hataları gizlemekte bayağı başarılı. Kaşınıza şekil verebilir, gözlerinize çok ince bir eyeliner çekebilir, kirpiklerinizi renksiz maskara ile kıvırıp hatta dolgunlaştırabilirsiniz. Dudaklarınıza da parlatıcı sürünce, işte baharın en trendy görünümüne sahipsiniz demektir.

– Dikkat çekici kaşlar

spring_summer_2015_makeup_trends_expressive_eyebrows21

Kaşlarınızı hiç farklı renkle boyadınız mı? veya onlara hızma takmaya cesaretiniz var mı? Bu kadar iddialı bir makyaj yaratmak tabii ki cesaret ister. Farklılık yaratmak ve dikkat çekmek isteyenler için denenebilir. Hızma konusunda fazla yorumumuz yok fakat renklendirmek değişik. Tabii hangi rengin size yakışacağına evde denemeler yaparak karar vererek sokağa bundan sonra çıkmak daha doğru. Pastel tonları açık tenliler için daha uygun olacaktır.

spring_summer_2015_makeup_trends_expressive_eyebrows_colorfully_dyed_eyebrows11

– Artistik kaşlar ve yaratıcı çizgiler

Göz çevresi ile başladık, o zaman makyaj trendlerine gözlerle devam edelim. Kaşlarınızı daha yaratıcı görünüm vermek isterseniz, farklı çizgilerle zenginleştirebilirsiniz. Göz üstüne veya altına çizilen çizgiyi daha belirgin renklerde yapmaya ne dersiniz? Hatta göz kapaklarınıza deneyebilirsiniz. Gözler çoğu zaman ilk odak noktası. Onları farklılaştırmakla olduğunuz ortamlarda dikkat çekmeniz için size ilham verici bir fırsat.

spring_summer_2015_makeup_trends_artistic_arrows_eye_makeup21 spring_summer_2015_makeup_trends_artistic_arrows_eye_makeup11

– Cesur ve renkli kedi gözler

Kedi göz makyajı yapmak için ince çizgiler tabii ki var. Herkesten farklı olanı yaratmak isterseniz, renklendirmek, kalınlaştırmak aradığınız çözümlerden biri. Gece için deneyebileceğiniz türden bir göz makyajı. Bu arada dudaklarınızı sadece parlatıcı ile görünümüzü tamamlamak trend. Yeni çıkan kalın eyeliner kalemleri deneyebilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracaktır. Renk skalası da genişledi.

spring_summer_2015_makeup_trends_graphic_winged_cat_eye_makeup11 spring_summer_2015_makeup_trends_graphic_winged_cat_eye_makeup21

– 60ların etkisi

Twigy, 60ların en popüler modellerinden biriydi. Görünümü ile de ikonlaşan Twigy’nin makyajı bu senenin bahar trendlerinden.

spring_summer_2015_makeup_trends_sixties_twiggy_makeup1

Göz altlarına daha yoğun eyeliner çekmek, kirpiklerinizi tek tek ayrık görünmesini sağlamak ve pastel tonlarında farlarla renklendirmek…

– Işıltılı gözler

Bahar 2015’te seksenler etkisi varolunca gözlerde de dönemi yansıtan parıltılar, altın tonları öne çıkıyor. Pullar, yıldızlar ve tabii altın renkli eyeliner, farlarla deneyebilirsiniz. Işıldama zamanı

spring_summer_2015_makeup_trends_metallic_glittery_makeup21 spring_summer_2015_makeup_trends_metallic_glittery_makeup11

– Seksi Dumanlı Gözler

spring_summer_2015_makeup_trends_smokey_eyes21

Seksi bakışlar, dumanlı gözlerle.. Eskiden siyah ve tonlarını kullanırken şimdi renk skalası genişledi. Belli belirsiz olanları ise daha da seksi görünüm veriyor. Yataktan yeni kalkmış bakışlar erkeklere çekici geliyor.

spring_summer_2015_makeup_trends_smokey_eyes11

– Kırmızı Ruj

spring_summer_2015_makeup_trends_red_lips11

Gözlerinize hiç makyaj yapmadan sadece kırmızı parlak bir rujla dışarı çıkmayı denediniz mi? Kırmızı ruj dudaklarımızı daha dolgun göstermekle beraber odak noktası yaratıyor. Bu yaz denemenizi tavsiye ederim. Özellikle makyaj yapmayı fazla sevmeyenler için bir kırmızı ruj görünümlerinde ciddi farklılık yaratacaktır. Kırmızı halının yarattığı trendlerden biri kırmızı dudaklar.
redlips4

Fotoğraflar fashionisers.com aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: