Sonsuza Dek Mutlu… ama Kiminle? Maggie’s Plan 24 Haziran’da

“Aşkı bulup sonra onu kaybetmek ve sonra yeniden bulmak’… Bir taraftan aşktan umudunu kesmiş, 30lu yaşlarına gelmiş bir kadın, evliliğinin içinde kaybolmuş bir erkek ve her istediğini elde etmiş bir kadın… Başrollerini Greta Gerwig, Ethan Hawke ve Julianne Moore’un paylaştığı romantik komedi KÖRDÜĞÜM (Maggie’s Plan) 24 Haziran’da vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda Rebecca Miller’ın oturduğu filmin yapımcılığını Moneyball’dan tanıdığımız Rachel Horovitz’in üstleniyor.

Maggie's Plan

Aşkta aradığını bulamayan Maggie Hardin (Greta Gerwig), otuzlu yaşlarının ortasında gelmişken artık tek başına da olsa çocuk sahibi olma zamanının geldiğini düşünmektedir. Ancak tam zamanlı antropolog, yarı zamanlı yazar olan John’la (Ethan Hawke) karşılaşınca hayatında ilk kez aşık olur ve böylece annelikle ilgili düşünceleri de yön değiştirir. İşin kötü yanı John işinden başka bir şey düşünmeyen bir profesör olan Georgette’le (Julianne Moore) mutsuz bir evliliği sürdürmektedir.

kördüğüm

İstemeden de olsa olayları iyice karıştıran Maggie arkadaşları Tony (Bill Hader) ve Felicia’nın (Maya Rudolph) da yardımıyla hayatlarını değiştirecek ve üçünü de komik bir şekilde birbirlerine bağlayacak  bir planı hayata geçirmek için kolları sıvar.

magie's plan

Maggie’s Plan filminin konusunu okuduğunuzda evli bir erkeği baştan çıkaran bir kadının onu ayartmasını mı izleyeceğim sorusunu soracak olabilirsiniz. Aynı soruyu fragmanı izleyene kadar bende sormuştum. Fakat evli olduğu kadının onu kontrol etmesine karşın özgürleşmek ve aşkı yaşamak isteyen bir erkeğin çırpınışları var.

Maggie's Plan

Greta Gerwig: “Maggie’yi ilgi çekici kılan şey, hareketlerine herhangi bir normun ya da suçluluk duygusunun yön vermemesi. Maggie, etik, doğrucu bir hayat sürmek istiyor ama aynı zamanda gerçekçi biri. Yaptığı hiçbir şeyi bir suçluluk duygusuyla yapmadığını fark ettiğinizde büyüleniyorsunuz. Herkesten ayrı bir yanı var.”

Ethan Hawke: “30 yıldır oyunculuk yapıyorum ve daha önce bir kadın yönetmenle çalışmadım. Bu benim için utanç verici,” diyor.

Fotoğraflar BirFilm aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: