Dünyanın en lüks tatil merkezleri

Şimdi bir hayal kurun. Tatil yapmak istiyorsanız ve para sizin için bir engel teşkil etmiyor. Kiraladığınız ve sadece size ait olacak bir adada tatil yapmak nasıl bir his yaşatır? Veya tatil için dünyanın bir ucuna, Antartika’ya gitmeye ne dersiniz? Hindistan’da bir sarayı kiralayarak kendinizi prens ve prensesler gibi hissetmek istemez misiniz? Uçuk hayaller gibi görünse de aslında milyon dolar harcayarak bu tatilleri yapabilenler var. Hayal kurmaya devam edin ve belki bir gün sizde bu hayali gerçek yapabilisiniz. İşte dünyanın en pahalı 10 lux tatil merkezi.

taj-lake-palace-expensive-holidays

– Kuzey Hindistan’da sarayda tatil

Kuzey HinUadipur’daki Göl Sarayı, Jodhpur’da Umaid Bhawan Sarayı, Jaipur’da Rambagh Saraylarında birinde kalabilirsiniz. AmpersandTravel tarafından düzenlenen tatil paketleri arasında en dikkat çekici olan ise $ 1,670,000 değerindeki Hindistan’da Sarayın Kralı olma paketi. Masallardaki bir tatil yaşamak istiyorsanız, Kuzey Hindistan’da deneyimleyebileceğiniz bir çok tatil alternatifi var.

– Aman Gruba ait Resort oteller Phuket, Thailand, Bhutan, Kamboçya, Çin, Fransa, Yunanistan, Hindustan, Endonezya, İtalya, Japonya, Laos, Hırvatistan, Fas, Filipinler, Sri Lanka, Türkiye, Amerika ve Vietnam’da var. 1988’den beri var olan grubun son oteli Tokyo’da. Bu otellerin hepsinde ayrı ayrı 12 gece geçirerek Aman yılı tatilini almak isterseniz, kişi başı $286,000 ödemeniz gerekiyor.

year-of-aman-tokyo-expensive-holidaysamantokyo_hp_4

 

– Alplerin en güzel konumunda yer alan Chalet, Oberlech’de yer alıyor. Chalet N’de haftalık tatil paketi $ 233,000.

chalet-n-expensive-holidays

 

– Kendinize hayalet kovboy kasabası kiralamaya ne dersiniz? Dunton Hot Springs’de haftalığı $147,000 sizde kendinizi kovboy hissedebilir ve o ruhu yaşayabilirsiniz.

dunton-hot-springs-saloon-expensive-holidays

 

– Yılda 3 kez düzenlenen Antartika turuna gitmek yaşamınız boyu yapacağınız en ilginç yolculuk olmaz mı? Sadece 6 uyku tulumunun olduğu bir yerde uzmanlarla beraber 9 günlük tatilin ücreti $71,000.

antarctica-expensive-holidays-getty

– Güney Pasifik’te özel bir ada olan Laucala’da yağmur ormanlarının olduğu manzara ve beyaz kumlarda 25 Fiji stili villa’da tatil yapmaya ne dersiniz? Size ait özel plaj, hindistancevizlerinin olduğu ağaçlar, doğanın içinde muhteşem bir tatil. 12,000 km’lik alana sahip adaya özel bir jetle 50 dakikada gelebiliyorsunuz. Tüm adayı 1 haftalığına kiralamak isterseniz, $1,076, 800 ödemeniz gerekiyor.

laucala-island-expensive-holidays– Özel adalarla başlamışken Karayiplerden bir ada önerelim. David Copperfield’ın adası olan Musha adası. Houdini’nin kullandığı eski masası, bembeyaz sahillerde 12 konuğunuzla beraber $402,000 başlayan fiyatlarla kalabilirsiniz.

musha-cay-expensive-holidays

– Afrika’da 12 ülke, dünyada eşi benzeri olmayan 18 türü görme fırsatı ve toplamda 111 gün geçireceğiniz bir safariye ne dersiniz? Hindistan’da kaplanları ararken, helikopterle gergedanlara bakabilirsiniz. Kişi başı $100,000 bir safari turuna hazır mısınız?

natural-world-safaris-expensive-holidays

– Şimdide James Bond stili bir tatil yapmak isteyenlere gelelim. Parrot Cay kendi adası olan lüks bir resort otel. 1000 hektar dokunulmamış plajında keyif yaparken dalabilir, terapilerle yüklerinizden kurtulup yoga ile rahatlayabilirsiniz. Parrot Cay be Love paketini almak isterseniz filmlerdeki gibi adaya geliyorsunuz. içinde kendi sineması, jimnastik salonu, havuzu olan 50 metrelik bir yatta kalabiliyorsunuz. 10 günlük bu tatile çift olarak $494,000 ödüyorsunuz.

lux tatil

– Dünyayı özel jetle gezip görmek istemez misiniz? Türkiye dahil Peru, Avustralya ve aklınıza gelebilecek en dikkat çekici yerleri 28 günde özel jetle gezmenin fiyatı kişi başı $108,500.

lux tatil

 

Hayal etmenin sınırı yok. Mutlu hayaller 🙂

Fotoğraflar getty image aittir.

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: