Şimdi Sıra Londra’da ‘Kod Adı: Londra’ Sinemalarda

Şimdi sıra Londra’da… Amerika’yı kurtaran Mike Banning, Londra’yı teröristlerin yıkımından kurtarabilecek mi?

london-has-fallen-images

2013 yılında Antoine Fuqua’nın yönettiği Kod Adı: Olympus (Olympus Has Fallen) filminde özel güvenlik şefi Mike Banning’in Amerika Başkanını ve tabii Amerika’yı teroristlerin elinden kurtarmasını nefeslerimizi tutarak izlemiştik. Şimdi sıra Londra’da. Kod Adı: Olympus‘un devam halkası olan Kod Adı: Londra filmde yine ABD başkanını global bir tehditten kurtaran özel güvenlik şefi Mike Banning’in maceralarını seyredeceğiz. Gerard Butler’ın canlandırdığı güvenlik şefi Banning, Kod Adı: Londra ‘London Has Fallen‘da bu defa İngiltere’deki terörist faaliyetler ile baş etmek zorunda kalacak.

London-has-Fallen-2015-Movie-Wallpapers2

Başrollerini Gerard Butler, Aaron Eckhart ve Morgan Freeman’ın paylaştığı kadronun yeni yüzleri ise Jackie Earle Haley ve Melisa Leo oldu. Filmin yönetmen koltuğunda ise İran doğumlu ve 11 yaşında mülteci olarak İsveç‘e giden Babak Najafi oturuyor.

london-has-fallen-poster-2015-

İngiltere Başbakanının zamansız ölümü sonrasında, teşkilat başkanı Lynne Jacobs Londra’da düzenlenecek cenaze töreninde Banning’i Başkan Asher’ın (Aaron Eckhart) yakın koruması olarak görevlendirir. Dünyanın en güçlü liderlerinin katılacağı bu cenaze töreni, gelmiş geçmiş en yüksek güvenlik tedbirlerinin alındığı bir organizasyona dönüşür ama liderlerin gelmeye başlamasından kısa bir süre sonra, Londra’da bombalar ardı ardına patlamaya başlar. Londra polisi ve silahlı kuvvetleri açığa çıkınca Banning, hem Başkan Asher’ın can güvenliğinden sorumludur hem de bu saldırıların arkasındaki isimleri de etkisiz hale getirmek zorundadır.

london-has-fallen

Fotoğraflar Pinema aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: