Kendine Güvenen Kadının 7 Alışkanlığı

Kendine güvenen kadının tanımı sizce nedir?

Aşka cesareti olan, sevdiklerini destekleyen, hatasını kabul edebilen, hayır demesini bilen ve herkes tarafından örnek alınan kadın olduğunuzda, en güzel aksesuarınız özgüveniniz olur. Bunları yapmak çok da zor değil aslında. Kendine güveni olan kadınlara herkes hayranlık duyar. Güzel olan kadınların hepsinde özgüvenleri tamdır yorumunu yapmakta doğru olmaz. Güzellik kesinlikle özgüven için bir etkendir fakat şimdi paylaşacağım deneyimi bir çoğunuz yaşamıştır. Erkek veya kadın, hayranlıkla baktığınız bir kadının aslında çok da güzel olmadığını ve neden ona hayranlıkla baktığınızı fark ettiğiniz o an aklınızdan ne geçti? Kendine hayranlıkla baktırıyorsa diğerlerinden farklı ne özelliği olabilir? Özgüveni onun güzelliğini yaratan en güçlü aksesuarı. Kendine güven duyduğunu da göstermekten çekinmeyerek kendine olan inancını, kendi ile olan dürüst iletişimini, kendinin farkında oluşunu ve kendini seviyor olduğunu bizlere gösterir. Özgüveni olan kadınların kendilerine özel alışkanlıkları vardır. Bu alışkanlıklar onun stiline yansır ve güzelliğini destekler. Kendine güvenen kadın olun veya olmayın bu alışkanlıklarla sizde yaşamınızda kontrolü elinize alıp güven duygusunu hissetmeye başlayabilirsiniz.

– Sokağa Çıkarken Makyaja İhtiyaç Duymaz

boost confidence makeup
Kendileri ve ciltleri ile barışık olduklarından makyaj yapmaya gerek duymazlar. Eğer gerekirse onlara sadece maskara veya ruj yeter. Kullandıkları ürünlerin kalitesine ayrıca önem verirler.
– Ayna karşısında fazla zaman geçirmez
kendine güvenen kadının
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre kadınların %28’i aynadan uzak kaldıklarında kendilerine olan güvenlerinin arttığını belirtiyorlar. Aynaya bakma zamanınızı azaltın ve baktığınız zamanda sevdiğiniz taraflarınıza odaklanın diyor psikologlar.
– Aktif Olmayı Sever
kendine güvenen kadının
Fitbit ve Jawbone gibi Fitness aplikasyonları günde 10,000 adım yürüdüğünüzü saymazlar, kendinize olan güveni arttırmak için yardımcı olurlar. McMaster Üniversitesi’nde yapılan bir deneyde pedometer kullanıp adımlarını sayan kadınların günün sonunda amaçlarını başardıkları hissi ile güven duygularının arttığı kanıtlanmış.

kendine güvenen kadının

Beden ve Ruh Sağlığına Önem Verir
IMG_0225
Northern Illinois Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre ağırlık çalışmak vücudunuzla barışık olmanızı sağlıyor. Kendine olan güveni arttıran sadece kuvvetli olmak değil şekillenen vücudunuzla istediğiniz her stili kolaylıkla yaratmanız mümkün. Benim önerim ise yoga yapmak. Yoga ile kadın vücudu yuvarlak kaslar yerine ince ve uzun kaslarla şekilleniyor. Kaslı görünüm yaratmak hedefi yerine biçimli bir fiziğe sahip olup aynı zamanda güçlenmek istiyorsanız yogayı haftada 3 kez mutlaka yapın.
boost confidence lift weights
Kendini ve Başkalarını Eleştirmez
kendine güvenen kadının
Bir kadının kendi ile ilgili negatif yorumları; saçlarının yağlanması veya kış mevsiminden dolayı sürekli cildinin kuruyor olmasını yakınması herkes tarafından itici bulunur. Özellikle kilolarından yakınan bir çok kadın vardır. Bunun yerine kendi ile ilgili olumlu yorumları yapması daha çekicidir. Böyle bir konuşma içinde kaldıysanız da hemen konuyu değiştirin. Kendine güvenen kadının alışkanlıkları içinde eleştirmek yoktur.

Kendine Zaman Ayırır

kendine güvenen kadının

Kendine güvenen kadının her zaman kendine ayırdığı zaman vardır. Mutlu olmasını ve üretken olmayı kendi başlarına kaldıklarında bile başaranlardır. Kendine zaman ayırın örneğin tek başınıza yürüyüşlere çıkın, meditasyon yapın, kitap okuyun, veya bir masaj yaptırın. Kendinizle zaman geçirin. Hatta bu zamanı planlar yapmak için kullanın. Dove yaptığı bir araştırmaya göre hedeflerine ulaşan kadınların kendilerine olan güvenlerinin arttığını gösteriyor.

Uyuşukluk Ona Göre Değildir

boost confidence stop slouching

Annelerimiz haklı, uyuşukluk yapmak bize göre değil. Aynı zamanda vücut formunuz içinde iyi gelmiyor. Kendini bırakmak ve bir şey yapmamak pozitif düşüncelerden uzaklaştırıyor. Ayaklarınızın yere bastığının farkına varın.

Fotoğraflar getty image aittir.
loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: