Sen Hangi Taraftasın? Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı #TeamCap #TeamIronMan

kaptan amerika filmi

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı 6 Mayıs’ta vizyonda. Filmin orijinal ismi Captain America: Civil War yani Kaptan Amerika: İç Savaş olan ismini ülkemizde Kahramanların Savaşı olarak vizyona sokmaları bir çok Kaptan Amerika hayranı tarafından eleştirilmişti. Her ne olursa olsun uzun zamandır merakla beklenen ve süper kahramanların akibetini belirleyecek serinin 3. filmi vizyona giriyor.

Kaptan Amerika: Kahramanaların Savaşı

Steve Rogers ve Tony Stark’ın babası Howard Stark arasındaki ittifak, ortak amaçları doğrultusunda onları geçmişte bir arada tutmuştu. Kaptan Amerika’nın serinin iki filminde yaşadığı tüm mücadelelerde Stark grubun desteğini almakla beraber Howard Stark şu an kullandığı kalkanı ona özel olarak o üretmişti. Avengers filmlerinde ilk kez karşılaşan Tony Stark ve Kaptan Amerika kısa bir gerginlik yaşadıktan sonra ortak amaçları doğrultusunda ittifak kurmuşlardı.

captain america

kaptan amerika filmi

Marvel’in Sinema Dünyasına Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi ile iki yeni oyuncu daha katılıyor. Chadwick Boseman’ın canlandırdığı Black Panther ve Tom Holland’ın canlandıracağı yeni Spider Man.

SP-27539_R

Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur.

LAG0300_v038.1025 FBC2454_TRC_v012.1038

İyilerin ve kötülerin savaşında kazanan kim olacak? Film Mayıs 2016’da sinemalarda. 2014’te vizyona giren Captain America: The Winter Soldier, dünya gişesinde en başarılı ilk 20’de yer alıyor. Toplamda  $714.1 milyon gişe başarısına olan film, bu gişe rakamı ile 2014 yılının top 20 listesinde 5. sırasında yer alıyor.

kaptan amerika

kaptan amerika

Jimmy Kimmel şova çıkan Chris Evans, Kaptan Amerika olma fikrine ilk başta çekinerek yaklaştığını söyledi. ‘ Korkuyordum çünkü önümde 9 filmlik proje vardı ve bu filmlerle şu andan daha rahatsız bir duruma geçecektim. Fazlası ile tanınmak benim gibi biri için rahat değil. Bu filmleri yaparken durmayı istemek gibi bir şansım da olmayacaktı. Sonra kendime bu korku ile yapamayacağımı söyledim ve filmlerde rol almayı kabul ettim. ‘

Filmin tüm fotoğrafları için:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Fotoğraflar Marvel aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: