İstanbul Moda Filmleri Festivali / Fashion Film Fest Istanbul 2015

ff2 01

Moda ve Film, 28- 29 Kasım 2015 tarihlerinde Zorlu Performans Sanat Merkezi’nde bir araya geliyor. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız modacıların işlerini sergileyen moda filmlerini izleme imkanı bulabileceğiniz festivalde, uluslararası bir moda filmleri yarışması düzenleniyor.

ff2 05

Moda filmleri yarışması için Damir Doma, Ümit Ünal, Marie Vic ve Selman Bilal gibi moda ve sinema dünyasından önemli isimlerin yer alacağı bir jüri oluşturuldu. Yarışmada birinci seçilecek olan filmin yönetmeniniyse Digital Film Center tarafından 5000.-TL değerinde bir prodüksiyon desteği ödülü var.

fffistanbul lovers

Festivalde moda filmleri izlemenin keyfine varacağımız kesin. Aynı zamanda modacı Nihan Buruk, tasarımcı Ümit Ünal, Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Sırbistan Moda Haftası kurucusu Svetlana Horvat ve dünyaca ünlü modacı Damir Doma gibi isimlerle kapsül söyleşiler düzenlenecek.

Zorlu Performans Sanatları merkezinde 2 gün boyunca filmler ve söyleşilerle moda ve filmin dünyasının bir araya geldiği moda filmlerine doyacağımız kesin. Aynı zamanda görülmesi gereken özel sergiler de yer alıyor. Dünyaca ünlü güncel sanatçı Marie Vic’in Givenchy baş tasarımcısı Riccardo Tisci’nin tasarımalarını kullanarak yarattığı 10 video ekranından oluşan eseri ABD’den sonra ilk kez Türkiye’de sergilenecek.

fffistanbul red

Moda filmleri ile yeteneklerini göstermek isteyen yönetmenler, eserleriniz yapılan özel içerik ve ortaklık anlaşması ile Madrid, Lahore, Berlin ve 5 şehirlik Avustrayla moda filmleri festivallerinde yer alacak. Kendi ülkesinin sınırlarının dışına çıkmak isteyen modacı ve markalar için müthiş bir fırsat.

fffistanbul zorlu

Festivale filminizle katılmak istiyorsanız, 30 Eylül’e kadar www.fashionfilmistanbul.com  adresine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fotoğraflar Fashion Film Festival aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: