İngiliz Moda Kurulu’ndan yeni bir moda girişimi

İngiliz giyim markası River Island’ın sponsorluğunda İngiliz Moda Kurulu’nun yönetiminde ‘Fash/On Film’ kuruldu. Amaçladıkları moda tasarımcıları ve film yapımcıları arasındaki ilişkileri geliştirmek ve modaya destek olmaktı. Londra Moda Haftası’nda düzenlenmeye başlanan Fash/On Film; moda filmlerinin endüstrinin içinde yaratıcı ürün olarak hızla gelişmesi ve büyümesini amaçlıyor. Londra’yı moda film devriminin merkez noktası yapmayı hedeflediler.

Berlin Moda Haftası kapsamında ikincisi düzenlenen Berlin Moda Filmleri festivalinden sonra Londra Moda Haftası’nda bu sene ilk olarak BFC Fash/On Film Londra Moda Filmleri festivali düzenlendi.

Festival kapsamında moda filmleri gösterimleri yapıldı. Sinemalarda da gösterime girecek Diana Vreeland hakkındaki, Studio Canal ortaklığı ile yapılan  belgesel film, yönetmen Lisa Immordino Vreeland’in katılımı ile festival kapsamında galası yapıldı.

Festival, ulusal anlamda sayıları hızla artan film yeteneklerinin keşfini sağlamayı hedeflemekte. Onları tasarımcılarla bir araya getirerek yeni film fikirlerinin oluşmasına ortam sağlamaya çalışmaktadır. Sonuçta, film yetenekleri ‘Fash/On Film’ ile moda ve film endüstrisi içinde kendilerine eşsiz bir fırsatın kapılarını aralıyorlar.

Moda ve film endüstrisinin birbirinin içinde yeniden kendilerini tanımladığı bir alan olan Moda Filmleri dijital teknolojinin gelişmesi ile çok yakında dünya genelinde kendini konumlandıracak. Bu filmler sayesinde yönetmenler yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayabiliyorlar.


loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: