Tom Hanks’in Başrol Oynadığı Inferno’nun Posteri’nden Sürpriz

Bir bölümü İstanbul’da çekilen, Dan Brown’un aynı adlı romanından uyarlanan Cehennem / Inferno filminin başrolünde Tom Hanks yer alıyor. Tom Hanks bu filmde, daha önce Dan Brown’un “Da Vinci Şifresi”, “Melekler ve Şeytanlar” kitaplarının da ana karakteri olan Robert Langdon’ı tekrar canlandırıyor. Yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği, senaryosunu ise David Koepp’in yazdığı filmde, Tom Hanks’a oyuncu Felicity Jones eşlik ediyorInferno Tom Hanks

‘Onun için en büyük mücadele, insanlık için ise son umut’

Inferno – Cehennem filmi Ekim 2016’da vizyona giriyor. Ron Howard’ın yönettiği The Da Vinci Code ve Angels and Demons, Dan Brown’ın aynı adlı çok satan romanlarından uyarlanmıştı. 52 dile çevrilen ve 200 milyondan fazla satış yapan kitapların 3. sü Inferno filminin yönetmeni Ron Howard, ve bir kez daha Tom Hanks başrolde. Inferno filminin ilk fragmanının başlangıcı Türk bayrağının dalgalandığı bir tepenin üzerinden başlıyor ve Sultanahmet camisinin göründüğü sekans ile devam ediyordu.

Inferno Tom Hanks

“Argo”, “James Bond Skyfall”, “Taken 2”, “Two Faces of January”, “The Water Diviner” gibi Hollywood yapımlarının çekimlerine sahne olan Fatih, mayıs ayında Tom Hanks’in başrolünde olduğu”Inferno” adlı filme de ev sahipliği yaptı.

Inferno Tom Hanks

2014’te yapımı planlanan ve ön hazırlıkları başlayan Inferno filmi, 27 Nisan 2015’te çekimlerine İtalya’da başlandı ve 21 Haziran 2015’te tamamlandı. Dan Brown kuşkusuz son zamanların en fazla okunan yazarlarından biri ve en çok tartışılan yazarlar listesinin de tepesinde yer alıyor.

Inferno Tom Hanks

Filmin yayınlanan ilk posterinde filmde de göreceğiniz Ayasofya Caminin içinden görüntü yer alıyor.

inferno

Da Vinci Şifresi ile yer yerinden oynamıştı ve bir anda Hristiyan dünyasının tepkisini üzerinde toplamıştı. Bilimsel araştırmalar, dini gerçekler ile birlikte gizemli bir polisiye gerilim hikayesi oluşturan yazar daha sonra Melekler ve Şeytanlar ve Kayıp Sembol ile bu başarısını devam ettirdi.

Inferno Tom Hanks

Dan Brown kitaplarının Simgebilim uzmanı olan kahramanı Robert Langdon Cehennem romanında gözlerini bir hastane odasında açıyor. Son olarak Harvard üniversitesindeki bir anısını hatırlayan Langdon kendini bir anda başından vurulmuş, son 48 saat içinde hiç bir şey hatırlamadan İtalya’da buluyor. Ne olduğunu anlamaya çalışırken hastanede saldırıya uğruyor ve bu saldırıdan genç bir doktorun yardımı ile kurtuluyor. Dahası cebinde üzerinde tehlikeli simgesi olan bir cihaz buluyor. Ülkesinin konsolosluğundan yardım isteyen fakat yardım yerine kendisini öldürmeye çalışan kişiyi karşısında bulan Langdon ülkesinin de kendini öldürmeye çalışması ile bir şok daha yaşıyor ve genç fakat sıra dışı zekası olan doktor ile işin gerçeğini çözmek için yine simgelerde gizli olan ipuçlarının peşine düşüyor.

cehennem

Floransa’nın tarihi yerlerinde başlayan macera İtalya’nın diğer büyülü şehri olan Venedik’e uzanıyor ve Longdon kendini bir genetik uzmanı olan ve dünya nüfusunun hızlı artışı nedeni ile insanoğlunun 100 yıl içinde neslinin tükeneceğini düşünen, bu yüzden ölümcül bir virüs yaratan ve bunu Dante’nin Cehennem Haritası ile ilişkilendiren deha birinin peşinde buluyor. Tek sorun bu psikopat bir hafta önce intihar etmiştir ve virüsün aktif aktif etmesine bir günden az kalmıştır ve virüsün yerini bulmak için tek umut Langdon’dur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…

cehennem

Dan Brown’un Cehennem romanı okurlarını yine mükemmel bir maceranın içinde sürüklüyor. Kitapta yine tarihi öğeler, gizemli sırlar ve en güzeli ise İstanbul’un tarihi köşeleri var. Yerebatan Sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı kitapta geçen yerler ve yazar gerçekten buraları mükemmel anlatmış.

Fotoğraflar Sony Pictures aittir.

 

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: