Güçlü Kadınlar H&M Studio AW16 Koleksiyonuna İlham Verdi

Güçlü kadınlar ve bağımsız zihinlerin güzelliği, 2 Mart’ta düzenlenen  defilesinin ilham kaynağı oldu. H&M Studio AW16 koleksiyonunda omuzları ve beli vurgulayan feminen siluete yeniden ilgi gösterilirken, bu siluete kovboy şapkalarının ve çizmelerinin draması ve duruşu eklendi.

Aralarında Amber Valetta, Jourdan Dunn, Freja Beha Erichsen, Ashley Graham, Soo Joo Park ve Hari Nef gibi isimlerin de bulunduğu mankenler, bir kadının bireyselliğini ve kadın karakterinin zenginliğini ifade eden görünümlerle podyuma çıktılar. Donmuş bir gölün berraklığına ve büyüsüne sahip, doğanın koleksiyon üzerindeki etkisini yansıtan ve defileye özel olarak oluşturulmuş bir podyumda yürüdüler.

Paris’teki tarihi Bourse de Commerce binasının kubbeli çatısının altında gerçekleşen H&M Studio AW16 defilesinin konukları arasında Emma Roberts, Suki Waterhouse, Ciara, Olivia Palermo ve Kate Mara göze çarpanlar oldu.

 

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson koleksiyon için “Bu koleksiyon tamamen kadınların gücü,güzelliği ve bu gücü stilimizle nasıl yansıttığımızla ilgilidir. İsveç mirasının ve folklorünün etkilerini taşıyan el işçiliği ile güçlü terzilik arasındaki kontrastı seviyorum” diyor.

Defilenin müziği, Air ikilisinden Nicolas Godin tarafından özel olarak hazırlandı ve modu yükseltmek için arkada bir koro canlı olarak şarkılar söyledi. Paris Moda Haftası’nda gerçekleşen defileye 600 uluslararası editör ve konuk katıldı.

H&M Studio, H&M’in kendi özel tasarım ekibine sahip temel sezon koleksiyonu olup 8 Eylül’den itibaren 200 mağazada satışa sunulacak.

Fotoğraflar HM aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: