Sevgi Her Şeyi Talep Eder: Hayat Işığım Sinemalarda

Hayat Işığım (The Light Between Oceans) 2016 yapımı romantik dönem drama filmi. Yönetmenliğini Derek Cianfrance yaptığı film 2012’de yayınlanan M. L. Stedman’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan Hayat Işığım Altın Aslan ödülü adayları arasındadır.

hayat ışığım

Avustralyalı Tom Sherbourne, 1. Dünya Savaşı’nda Avrupa’da savaştıktan sonra evine dönmüştür. Parageuse Kasabası’nda tanıştığı, savaşta kaybettiği iki ağabeyinin yasını tutan karısı Isabel ile Avustralya’nın uzak kıyılarından birinde Deniz Feneri bekçiliği yaparak sakin bir hayat sürmektedirler.  Çiftin arzusu çocuk sahibi olup aile kurmaktır. Bir gece, içinde bir adam cesedi ve bir kız bebeğin bulunduğu gizemli bir sandal kıyıya vurur. İkili çok zor bir kararın eşiğindedir, çocuğun ailesini aramak yerine çocuğu yanlarına alarak yaralarını sarmaya çalışırlar…

hayat ışığım hayat ışığım
Babadan Oğula ve Aşk ve Küller filmleriyle tanıdığımız Derek Cianfrance’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, başrollerini Michael Fassbender, Alicia Vikander ve Rachel Weisz üstleniyor.

hayat ışığım

Eleştirmenlerden karışık yorumlar alan filmin fragmanını izlediğinizde duygusal dramlardan hoşlananlar için izlemeleri tavsiye edilecek bir film.

Venedik Film Festivali Gala Fotoğrafları İçin galeri:

 

Fotoğraflar Pinemart aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: