Şimdide Ol, Hayal Ettiklerini Yaşa

Şimdi, Hayaller Gerçek Oluyor!

Kalbinden geçen, arzuladığın nedir? Şu an hayal ettiğin herhangi bir şeyin, bir olayın veya bir ilişkinin gerçek olduğu anlardan birini hatırlamanı istiyorum. Bu anlar hayal ettiğin bir işe kabul edilmen olabilir veya hayal ettiğin bir ilişkinin gerçekleşmesi olabilir veya hayalini kurduğun bir evde yaşamaya başlaman olabilir veya hayal ettiğin bedene sahip olman olabilir. Bu anları detaylandırmaya başla. Çevrene bak neredesin, nasıl bir yerdesin, neler yapıyorsun? Şimdi bu anlara doğru nefesini gönder. Nefesinle beraber olduğun yer daha da aydınlasın. Banyodasın, tartıya baktın ve hayal ettiğin kiloya ulaşmış olduğunu gördün. Uzun zamandır hoşlandığın kişi seni aradı ve çıkma teklifi etti. Evde oturuyorsun, başvurduğun işten aradılar ve kabul edilmişsin. Şimdi, o hayalini gerçek yaptığın günün sabahını hatırlamanı istiyorum. O sabah yataktan nasıl kalktın, hislerin nelerdi?

tips_feature

Şimdi, Hayaller Gerçek Oluyor!

Hayallerimizin gerçekleşmesini hepimiz arzularız. Gerçekten hayallerimizi gerçekleştirmek için ne yapıyoruz? Niyetlerimiz hayallerimizin başlangıç noktasını belirliyor. Kariyerinde yükselmek isteyen birinin hayali olan bir iş başkasının daha fazla para kazanma niyeti ile oluşan hayali olabiliyor. Mutlu olma niyeti ile hayal ettiğimiz bir ilişki başkası için güvende olmak olabiliyor. Zayıflayarak özgüvenini kazanmak isteyen birinin hayali bir başkası için sağlıklı olmak olabiliyor. Herkesin hayalinin niyeti kendine özgün. Önemli olan hayallerimizin niyetlerimizle uyumlu ve akışta olması. Bunu da sağlayacak olan anda, şimdide kalarak farkında olmak. Hayalini kurduğumuz ne ise onunla bağlantılı niyetimizin farkındalığı kendi gerçekliğimizin farkındalığı ile olur.

dreams-do-come-true-wallpaper-4

Kendini tanıdıkça, kendi isteklerinin, arzularının farkında oldukça ve kendi gerçekliğini keşfettikçe niyetlerin ortaya çıkar. Bu niyetlerden oluşan hayallerin gerçek olması ise an meselesidir. Çünkü artık engelleyen bir neden kalmaz.

Gerçek inançlarımızla ortaya çıkar. Başarılı insanlar, başarılı olacaklarına inanmasalar, kendilerini zayıf görseler sizce başarılı olabilirler mi? İkiz kuleler arasında telde yürüyen Philipp Petite cesaretine ve kendine inancı olmasa sizce o yürüyüşü yapabilir ve tarihe geçebilir miydi? Sevgiye inanmayan biri nasıl bir ilişkide sevilmeyi yaşayabilir?

dreams_come_true_1920x1080

Şimdi, Hayaller Gerçek Oluyor!

Gerçek şimdide, bu anda. Dünde kalanların veya geçmişte yaşanacakların gerçek olanla aslında ilgisi yoktur. Geçmiş ve gelecek aklın kurgusal dünyasında oyunlar oynamasından başka bir şey değildir. Bu sayede bizi de şimdiden, bununla beraber de gerçeklikten uzaklaştırırlar.

Şimdi gerçekten ne hissediyorsun? Ne istiyorsun? Hayatının bütünlük, bolluk içinde olması için şimdi ne yapabilirsin? Şimdi bunları gerçekleştirmeye başla. Şu anın hayallerinin gerçek olduğu günden ne farkı var?  Bugün yapacaklarımızı yarına erteleyerek kazanmak yerine kaybederiz. Çünkü her şey sadece bu anda.

mechti-snimki-momiche-7

Şimdi, Hayaller Gerçek Oluyor!

Belki şu an yaşamında isteklerinin gerçek olmadığını düşünüyorsun. Belki şu an yaşamında beklediğin şeyler bir türlü olmuyor. Belki şu an yaşamında kötü nitelendirdiğin bir dönem yaşıyorsun. Sıklıkla en büyük felaket nitelendirdiklerimiz daha sonrasında yaşamımızda şimdiye kadar olan en mükemmel şey durumuna dönüşüyor.

make_your_dreams_come_true_by_lostgfx

Yaşamda attığımız her adımın bir sebebi var. Yaşadığımız hiç bir şey rastlantı değil. Nasıl yaşamak için nefes alıyorsak, verdiğimiz nefesle de bedenimizdeki toksinleri atıyoruz. Ne yapıyorsak, yaşıyorsak sebepsiz değil. Şans veya rastlantı dediğimiz şeyler aslında niyetlerimiz ve inançlarımızla bir sonraki hareketi belirliyor, olayları ve kişileri karşımıza çıkarıyor.

Şimdide ol. Çevrende yaşananların farkında ol. O anlardaki mesajlara veya öğrenmen gereken derslere bak ve ilerle.

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: