GELİNLİĞİNİZ AŞKINIZ GİBİ YILDIZLARA YAZILMIŞ

Aşkınız yıldızlara yazılmış, peki ya gelinliğiniz? Düğününüz yaşamınızdaki önemli günler arasında üst sıralarda yer alır, belki bazılarınız için birincil sıradadır. Yazımı okuyanlar arasında mezuniyet gecesi giyeceği elbiseyi aylar öncesinden düşünenleriniz vardır. Aranıza beni de katabilirsiniz 🙂 Şimdi hepimizi düşüncelerden kurtaracak bir yol var. Kozmos bizim için cevap bulmaya hazır bekliyor. Bilelim veya bilmeyelim sizin imzanız olan stile zodyaktaki burcunuz etkiliyor. Tüllere, dantellere veya kesimlere olan ilginizi burcunuz karar veriyor diyelim. Daha önce hazırladığım günlük stil dosyasına da göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer kendinize gerçekten uyan gelinliğinizi bulmakta zorluk yaşıyorsanız, işte yüzyıllardır süregelen astrolojinin yardım etmesinin zamanıdır. Astrolojinin 12 burcuna yol gösterecek 12 ayrı stil için yazıyı okumaya devam edin:

Koç

Stiliniz: Siz kalpten modayı seven birisiniz. Trendleri takip etmek yerine güzel bir görünüm için yaratıcılığınızı göstermek sizi heyecanlandırıyor. Düğününüzde mükemmel gelinlik gösterişten uzakta, sade olmalı fakat öyle bir stile sahip olmalı ki herkes size baksın ve tüm kalabalıklar fark etsin.

Gelinliğiniz: Sürprizi olan bir gelinlik seçin. Önden sade gibi görünen fakat arka tarafında dekoltesi olan bir gelinlik gibi. Korselerden uzak durun, birde fazlasıyla işlemeli olanlardan… Büyük gününüzde herkes size bakmalı, gelinliğine değil.

paloma-blanca-bridal-spring-2015-style-4563-peau-de-soie-sleeveless-mermaid-wedding-dress-applique-straps-low-back
Paloma Blanca Bahar 2015

– Boğa

Stiliniz: Siz farkınızı göstermeyi seviyorsunuz. Aynı zamanda da rahatınıza da önem veriyorsunuz. Düğününüz boyunca sahnede dans edebileceğiniz, aynı zamanda size güven veren gelinlik tam sizin için. Trendy ve üzerinize rahat olmayan bir gelinlik kesinlikle size göre değil.

Gelinliğiniz: Form yaratan korselerden veya fazlasıyla seksi sitillerden uzak durun. Eğlencenizin önüne geçmeyen göz alıcı bir model tam size göre.

zuhair-murad-haute-couture-spring-2013-pfw39
Zuhair Murad

İkizler

Stiliniz: Siz modanın öncülerindensiniz. Stilleri karıştırmakta ve birbiri ile uyum yaratmakta birer profesyonelsiniz. Giydiğiniz her şeyde kendinize güveniniz tam. Birazcık ışıltıya da hayır demezsiniz.

Gelinliğiniz: Fazla zorlamadan elbiseniz buradayım demeli. Kabarık stiller yerine ışıltılara yer verin.

Reem Acra
Reem Acra
Yengeç:
Stiliniz: Eğer stilinizi bir kelime ile anlatmak istersek, elegan dememiz yeterli. Klasik kadınsı stillere yönlenen bir ruhunuz var. Örneğin Audrey Hepburn..Modern yorumlanan klasikler tam size göre.
Gelinliğiniz: A kesim straples tam aradığınız stili yaratacaktır. Standard beyaz renk yerine romantik tarafınızı gösteren yumuşak metalik tonları ve desenleri seçebilirsiniz.
Pronovias Spring 2016 30
Pronovias

Aslan:

Stiliniz: Moda denince siz dramatik olanı tercih ediyorsunuz. Sizin gelişinizi anons eden göz alıcı parçalardan oluşan dolabınız var; cesur renkler ve desenler gibi.

Gelinliğiniz: Düğün gününüzde her şey sizle ilgili olmalı. Tabii ki elbisenizde balonun yıldızı olduğunuzu vurgulamalı. Tafta geniş etekli gelinlik tam size göre.

Zuhair-Murad-Bridal-Spring-2016-Collection08
Zuhair Murad
Başak:

Stiliniz: Kadınsılığın lady tarzı görünümü tam size göre. Flörtöz bir yaklaşımla stilinizi yansıtmak la ideal olanı yaratabilirsiniz. Renklerle ve kesimlerle ilgili risk almaktan korkmuyorsunuz. Her zaman kendinizi temsil eden estetiğinize sadıksınız.

Gelinliğiniz: Klasik bir silüet seçin. Vücudu saran bir parça seksiliği olan model olabilir. Fakat kendi tarzınızı yaratın. Zengin dokular ve renk geçişleri ile olabilir.

1331e559213a89307182f1983dcd51ed_doqgjj

Terazi

Stiliniz: Siz dengeyi temsil ediyorsunuz. Ne maskülen ne de kadınsı stili seviyorsunuz. Her ikisini de bir arada kullanmak tam size göre ve bunun da bir şekilde yolunu buluyorsunuz. Yeni trendlerle yaratıcı deneyler yapıyorsunuz ve sınırları zorlama konusundaki becerinizi herkes biliyor.

Gelinliğiniz: Beklenmedik bir detay kullanılan göz alıcı bir unsura sahip olmalı. Prenses elbiseleri size göre olmadığına göre kadınsılığı yumuşak dokularla katmanlayarak ve bir parça da ten göstererek yapabilirsiniz.

zuhair-murad-haute-couture-spring-2013-pfw40

bhldn-bridal-gowns-spring-2015-dresses09

Akrep:

Stiliniz: Sizin kendinize has tarzınız var ve bunu iyi taşıyorsunuz. Klasik silüetlere karşı eğiliminiz olmasına rağmen dokuları ve materyalleri karıştırmayı seviyorsunuz.

Gelinliğiniz: Net çizgileri olan, geniş etek kesimi ile aynı zamanda seksilik hissettiren bir model size göre.

bhldn-bridal-gowns-spring-2015-dresses04

Yay
Stiliniz: Kendi stilinizi minik bir dokunuşla kadınsı olarak nitelendiriyorsunuz.Desenler ve renklerle oynamayı seviyorsunuz.

Gelinliğiniz: Uzun ve geniş etekli modeller size göre. Fakat deseni beklenmedik olmalı. Dışardan bakıldığında bir prenses havası olmasına rağmen yakından kendine özel sürprize sahip olmalı.

pronovias-2015-costura-wedding-dresses-BASMA_B_cg5n55
Pronovias
Oğlak

Stiliniz: Giyim tarzınızda elegan bir sadelik var. Fazla gösterişli olan sizi utangaç yapabiliyor. Gene de klasik gelinliklerden vaz geçemiyorsunuz.

Gelinliğiniz: Fazla işlemeli ve cesur gelinlikler giyinmemeniz gerekiyor. Daha çok modern ve dinamik stilleri deneyin. Straples üst ve yumuşak inişli etek hem zahmetsizce hem de sofistike gösterecektir.

bhldn-bridal-gowns-spring-2015-dresses08

Kova:

Stiliniz: Siz modada yaratıcısınız ve sizi ne mutlu ediyorsa onu giyinmeyi seviyorsunuz. Trendlerin tuzağına düşmüyorsunuz.  Size ne ilham veriyorsa onu giyiyorsunuz.

Gelinliğiniz: Beklenmedik olanı yapın ve uzun bir elbise yerine kısa olanı tercih edin. Dantelin romantik etkisi ile yumuşak bir dokunun birleşimi ile baştan aşağı özgün stil yaratabilirsiniz.

zuhair-murad-haute-couture-spring-2013-pfw45

Balık

Stiliniz: Özgür ruhlu ve zahmetsiz – sizin stiliniz doğuştan bohem fakat bu sizi tek bir görünüm içine bağlı kılmıyor. Yumuşak, akışkan parçalara önem veriyorsunuz. Stilinizde dikkate değer bir seksilik var.

Gelinliğiniz: Geleneksel olan bir elbise size göre değil. Romantik enerjisi olan farklı kesimleri seçin. Beyaz renk ve dantellerle görünümüze eleganlık katın.

emily-didonat-pronovias-wedding-dresses-2015-02Fotoğraflar Getty Image aittir.
loading...
Bumerang - Yazarkafe

1 YORUM

Yorumlarınız için: