Finding Dory, Amerika Gişesinde Rekor Kırıyor.

Pixar’ın efsanevi animasyon filmlerinden Kayıp Balık Nemo’nun uzun zamandır beklenen devam filmi Finding Dory Amerika’da vizyona girdi. Ülkemizde 2 Eylül’de vizyona girecek film şu an kendi ülkesinde animasyon filmler arasında en yüksek açılış haftasına sahip film oldu. Türkçe ismi ile Kayıp Balık Dori olarak izleyeceğimiz animasyon film 13 yıl önce sinemalarda büyük başarı yakalayan, çocuk ve büyük herkes tarafından beğeni ile izlenen Kayıp Balık Nemo (Findin Nemo) filminin devamı. Beklenenden daha büyük bir başarı sağlayan Finding Dori, aynı anda vizyona giren Dwayne Johnson ve Kevin Hart’ın başrolünde olduğu komedi aksiyon filmi Central Intelligence açık ara farklı geçti.

finding dory film

Oğlunu aramak için okyanusu bir uçtan diğer uca yüzen Marlin’in, “balık hafızalı” arkadaşı Dory’i izlerken hepimiz eğlenmiştik. Şimdi Dory kendi ismini taşıyan yeni animasyon filmi ile bizleri güldürmeye hazırlanıyor.

Finding Dory Finding Dory Finding Dory

Ünlü komedyen ve sunucu Ellen DeGeneres, 2 sene önce programında Finding Dory animasyon filminin yapımına başlandığını duyurmuştu.

Finding Dory

Dori yıllar önce kaybettiği ailesini bulmaya karar verir ve onları aramaya başlar.  Ailesini bulmak için Marlin ve Nemo ile beraber yolculuğa çıkar. Sürekli unutkanlık yaşayan Dori ile bu macera fazla kolay olmayacaktır. Dori geldiği yerde yeni arkadaşlar edinir. Beyaz balina, beyaz köpekbalığı ve ahtapot yeni arkadaşlarıdır.

finding dory

17 Haziran 2012’de planlanmaya başlayan animasyon filmi maalesef diğer bir çok ülkenin arasında ülkemizde en geç vizyona girenlerden biri. 8 Haziran’da galası yapılan film 16 Haziran’da Amerika ile beraber bir çok ülkede vizyona girdi. Animasyon filmin seslendirmesini, ilk fimden hatırlayacağımız Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Diane Keaton, William Dafeo gibi ünlü isimler yapıyor.

finding dory 1

Finding Dory

Fotoğraflar Disney aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: