Fifty Shades Darker Filminin Setinden İlk Kareler

E.L. James’in dünya çapındaki çok satanlar kitabından uyarlanan Grinin Elli Tonu’nun (Fifty Shades of Grey) devam filmi Fifty Shades Darker ‘ın setinden ilk kareler şimdi Filmstilmoda’da.

E.L. James’in çok satanlar listesinden inmeyen aynı adlı erotik-romantik romanından uyarlanan 2015’te vizyona giren Grinin Elli Tonu dünya çapında yarım milyar dolarlık hasılatı ile iddialı bir başarı sağlamıştı. Film dünyada bu kadar iyi tepkiler alırken Malezya’da vizyona girmesi yasaklandı. Filmin yasaklanma sebebi olaraksa bir sinema filminden ziyade pornografik bir yapıma benzetilmesi olmuştu.

fifty shades darker

Jamie Dornan’ı bir kez daha Christian Grey, Dakota Johnson’ı da Anastasia Steele rolünde göreceğimiz erotik-romantik Shades of Darker filminin çekimleri Kanada’da devam ediyor. Dark Shadows filminde Johnny Depp’in kalbini çalan Victoria Winters rolündeki 28 yaşındaki Avustralyalı oyuncu Bella Heathcote’u da kadrosuna katan filmde Kim Basinger da yer alıyor. İlk filmde annesini canlandıran Marcia Hay Garden ile beraber Rita Ora’da serinin ikinci filminde rol alıyorlar. Oscar ödüllü Kim Basinger, devam filmlerinde genç Christian’ı baştan çıkaran kadın Elena Lincoln’u, yani Anastasia’nın Bayan Robinson’ını canlandıracak.

Bella Heathcote’un Grey’in mimarını canlandıracağı yapımda Kim Basinger da Grey’i ilk kez BDSM ile tanıştıran Elena’yı canlandıracak. Anastasia’nın Grey’i arkasında bırakıp kendine yeni bir hayat kurmaya çalıştığını göreceğimiz filmde ne yazık ki genç kadın karizmatik Grey tarafından rahat bırakılmayacak. Anastasia’nın flörtüz yapımcı Jack Hyde’ın yanında çalışmaya başlaması da Grey için iyi olmayacak.

fifty shades darker

Universal yapım şirketi, ilk filmin yönetmeni Sam Taylor Johnson ile yollarını ayırdıktan sonra, ikinci filmin yönetmen koltuğunu ve senaryosunu James Foley’e teslim etti. Şu an planlanan vizyon tarihi 10 Şubat 2017 olurken, serinin son filmi Amerika’da 9 Şubat 2018’de vizyona girecek. Karanlığın Elli Tonu ve Özgürlüğün Elli Tonu art arda Kanada, Vancouver’da ve Fransa’da çekilmesi planlanıyor.

fifty shades darker

“Saplantı”, “Dava”, “Kusursuz Yabancı” gibi filmlerle tanıdığımız James Foley, “Grinin Elli Tonu filminin devamı Shades of Darker’da aynı başarıyı sağlayabilecek mi?

Başrollerinde yeniden Dakota Johnson ve Jamie Dornan’ı izleyeceğimiz “Grinin Elli Tonu 2″nin 10 Şubat 2017’de vizyonda olması bekleniyor. Filmi araştırırken Türkiye’ye özel açılmış blog dikkatimi çekti. Filmle ilgili daha detaylı haberlere ulaşmak isterseniz, tıklayın. 

Fotoğraflar Universal aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: