Pozitif Enerji Yaratan Ev Dekorasyon Fikirleri

yeni yılda ev dekorasyon fikirleri

Yeni bir yıla girdik. Yeni bir yıla taze bir başlangıç yapmamız için harika bir fırsat var önümüzde. Ev dekorasyonunuzda yer alan ne varsa – özenle seçmiş olduğunuz halılar, şık lambalarınız, koltuk takımlarınız, yeni almış olduğunuz yatak takımı.. ve daha bir çok eşya- sizin bir yansımanız. Tüm gün işte geçirdiğimiz zamanlarda, sokaklarda trafik ve koşturma ile boğuştuğumuz süreçlerde hatta tatilin son günlerinde hepimiz evlerimizi özleriz. Evimiz bizim yaşam alanımız ve huzur da her zaman ön planda. Tüm günün yorgunluğunu evimizin sıcaklığında yaşamak bazı anlar gün boyunca hayallerimizi süsler. Yeni bir yılda ev dekorasyon fikirleri üzerinde ne önereceğimi düşünürken bu yılı huzurla ve pozitif enerji ile geçirmemizin zamanı geldiğini hissettim.

yeni yılda dekorasyon fikirleri

Ülkemizde son yıllarda yaşadığımız gergin ortamlar, İstanbul’da yaşıyorsanız hepimizin bir şekilde yaşamış olduğu trafik, günlük koşturmalarla huzurlu yaşamak bir lükse dönüştü. Yeni yılda ev dekorasyon fikirleri için huzurumuzu Feng Şui’den ilhamla düzenlemeyi seçtim. Feng Şui, “rüzgâr” ve “su” anlamına gelen, doğada var olan yaşam enerjisini, yaşanılan mekânlarda harekete geçirme yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisi.

feng shui 6

Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Şui öğretisinin, insanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarını düzenleme yöntemi olduğuna ve böylece daha sağlıklı yaşanılıp, mutlu ilişkiler kurulacağına, kişisel gelişimden kariyerimizi geliştirip kazanç artırımı sağlanabileceğine inanılır. Feng şui bir dekorasyon stili olarak düşünmeyin. Ana hatları ile birçok dekorasyon stiline uyum sağlayan bir disiplin olarak varsayın. Şimdi de 2016’nın pozitif enerji yaratan ev dekorasyon fikirleri zamanı:

  • Karışıklığı Düzenleyin

Fong Şui’nin ana kurallarından biri düzenlilik. Bulunduğumuz ortamda enerjinin rahatça akması için düzen çok önemli. Dağınıklık enerjinin akışını engeller. Sizi en fazla rahatsız eden ve dağınık olarak nitelendirdiğiniz yerlere öncelik verin ve her gün 10-15 dakikanızı ayırarak sevmediğiniz ve ihtiyacınız olan eşyaları düzenleyin.

yeni yılda dekorasyon fikirleri

  • Kapıları Pozitif Enerji İçin Açın

Ev kapınızı açtığınızda feng şui ile uyumlu bir girişiniz olması her zaman sizin için olumlu. Kapının önü temiz olmalı, ayakkabı veya kutular durmamalı. Rahatlıkla içeri girilmeli. Kapıdan ilk girdiğiniz an gördüğünüz görüntü evinizin tonunu yansıtır. Güzel bir resim, mobilya ve sizi iyi hissettirecek bir obje yeterli olur.

yeni yılda dekorasyon fikirleri

yeni yılda dekorasyon fikirleri

  • Evinizde bitkilere yer açın

Bitkiler havadaki toksinleri temizlemekle beraber elektrikli eşyalar tarafından oluşan kirliliği ile de temizlerler. Küçük çiçekler etrafı belki dağınık gösterebilir bu sebeple büyük olanlarını tercih etmemizi öneriyorlar. Zaten büyük bitkilerde daha az uğraş gerektiriyor. Ev dekorasyon fikirleri arasında en sevdiğim bu oldu.

money-tree-feng-shui-wealth-1

  • Yatağınızdan Hükmedin

 

Yatak odanızda düzenleme yapmanın tam zamanı. Yatağınızı kapı girişini net görecek şekilde yerleştirin. Yatak başı mutlaka duvara dayanmalı ve kapı ile aynı hizada olmamalı. Hatta yatağınız kapının olabilecek en uzak noktasına koysanız daha iyi olur diyorlar.

 

Master bedroom in luxury home with tray ceiling

  • Bozuk veya kırık olan bir şey varsa, tamir edin

Küflenen çekmecelere, bozuk kapı kollarına, kırık objelere, hatta delik giysilere 2016’da yer yok. Bunlar eksiklik veya bozukluk hissini yansıtıyorlar. Tamir edilmesi gereken ne varsa onlara kırmızı konta ile işaret koyun. Tamir olunan her şey evdeki enerjinin pozitif değişiminin sembolü olsun.
yeni yılda dekorasyon fikirleri

  • Çizginin Dışına Çıkın

Fong Şui’ye göre tablonuzu düz bir şekilde asmak ‘zehirli ok’ anlamında. Keskin köşeler agresiflik yaymakla beraber mekanı rahatsızlaştırıyor. Resimleri duvarınızda bir köşede toplayın ve enerjinin görsel olarak dikkat çekici şekilde akmasına izin verin.

Gallery-Walls-1 Easy-Gallery-Wall

Huzurlu bir 2016 yaşamanızı diliyorum.

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

1 YORUM

  1. Türkiye’nin pek çok noktasında dekorasyon hizmeti alabileceğiniz ustalara ulaşmak bir tık kadar kolay. http://www.evininustasi.com ile ustalardan teklif alın, karşılaştırıp dilediğiniz firmayla çalışarak karlı çıkın. Geriye zevkle izleyeceğiniz bir tadilat dekorasyon süreci kalsın.

Yorumlarınız için: