Aşk, moda ve skandal; Düşlerin Terzisi

Başrollerini Kate Winslet ve Liam Hemsworth’ün paylaştığı Düşlerin Terzisi (The Dressmaker) 6 Kasım’da vizyona giriyor. Başrollere ünlü oyuncular Judy Davis ve Hugo Weaving’in eşlik ettiği film Rosalie Ham’in aynı isimli çok satan romanından uyarlandı. Filmi öne çıkaran ve izleyenleri büyülecek önemli unsurlardan biri muhteşem kıyafetler.

dress maker film

“Tasarımcı bir arkadaşım, terzilik silahtır demişti. Bir kadının kıyafetlerle yapabileceği sıra dışı şeylerle insanları dönüştürebilmesi, bu yeteneğini bir silaha dönüştürmesi fikri hoşuma gitti,” diyor filmin yapımcısı.

470092.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Tilly Dunnage (Kate Winslet) çocukken terk etmek zorunda kaldığı kasabaya yıllar sonra geri döner. Evinden uzakta olduğu yılları Londra, Milan ve Paris’te göz kamaştırıcı moda evlerinde tasarımcı olarak geçiren Tilly’nin en büyük silahı kendi elleriyle diktiği ve kasabanın tüm kadınlarını baştan çıkaracak güzellikteki kıyafetlerdir.

dressmaker

Geçmişiyle ve onu evinden ve annesinden (Judy Davis) ayıranlarla hesaplaşmanın peşinde olan Tilly, bu karmaşa içinde kasabanın yakışıklı topçusu Teddy McSwiney’nin (Liam Hemsworth) kalbini çalmasına engel olamaz…

hqdefault

Liam-Hemsworth-stars-opposite-British-actress-Kate-Winslet-in-The-Dressmaker

Filmde muhteşem güzellikteki elbiselerle dönüşen ve güzelleşen kadınlarla beraber yakışıklı aktör Liams Hemsworth’un seksiliği de göz alıyor.

Kate Winslet: “Tilly, Fransa’da Balenciaga, Dior ve Madame Vionet’den eğitim almış bir terzi. Kasaba halkı, diktiği elbiselerin ne kadar büyüleyici ve güzel olduğunu anlamıyor, sadece göz boyadığını sanıyorlar. Bir taraftan öç alırken diğer taraftan o elbiseleri onlara vermesi büyük bir hediye. Solgun tipler birden kırmızı halıda yürüyen insanlara dönüşüyorlar. Gerçekten çok etkileyici,” diyor.

kate-winslet-is-the-dressmaker1

the dress maker film resim the dressmaker

Filmdeki elbiselerle ilgili olarak yapımcı Jocelyn: “Dönemin ünlü Avrupalı tasarımcılarının işlerini kullanmak önemliydi. Hem Tilly’nin elbiselerini daha gerçekçi kılacak hem de kasaba halkına göre ilerici bir düşünceye sahip olduğunu gösterecekti. Tilly’nin elbiseleri zarif ve şık; ama kesinlikle havalı olmalıydı,çünkü tasarımcılar müşterilerine ne kadar havalı elbiseler dikerlerse diksinler kendileri daha şık ve göze batmayan bir tarzda giyinirler,” diyor.

DüşlerinTerzisi_TR_Poster

Fotoğraflar BirFilm aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: