Dolce&Gabbana Sonbahar’da anneleri güllerle taçlandırıyor

DOL_1417

Eğer Sonbahar 2015 erkek koleksiyonu defilesi ailenin kutlaması ise, Dolce&Gabbana Sonbahar 2015 kadın koleksiyonun defilesi ailenin merkezine, çekirdeğine yani Anne’ye odaklanıyor.

DOL_0509

Merkez anne olunca podyumda 11 anne çocukları ile yer aldı. 3 model kendi çocukları ile podyumda yürürken Dolce&Gabbana’nın yüzlerinden Bianca Balti karnı burnunda yer aldı.

DOL_0089

‘Anne her zaman orada. Onu her zaman arayabilirsiniz.’ diyor Stefano Gabbana. Modanın yaşamdan, sevgiden, kendin ve başkaları ile ilişkilerden uzaklaştırması konuşulurken Gabbana’nın bu defilesi durumun farklılığını gösteriyor.

DOL_0217

Defilenin ve koleksiyonun pozitif mesajı olduğumuz her şey geldiğimiz yerin uzantısı.  Anneden ilham alan Dolce ve Stefano koleksiyondaki desen ve işlemeler için Domenica’nın yeğenlerinin çizimlerinden ilham almışlar. Annelerinin en sevdiği elbiselerinin üzerine boya kalemi ile yapılan çizimleri andırıyor.

DOL_0547

DOL_0471

Seksi anne ve tatlı anne podyumda yer aldı. Seksi anne vücudu saran dantel elbise, tatlı anne ise üzerinde gül olan elbiseyi giyiniyor.

DOL_0875

DOL_0899

Gül Sonbahar 2015 koleksiyonunun her şeyi. Ayakkabılardan saçlara, elbiselerden çantalara kadar her yerde güller var. Gülün kullanılması sadece anneler gününde aldığımız çiçek olması değil, Stefano’nun çocukluk anılarında annesinin gül kokulu rujunun olması.

DOL_1003

DOL_1039

DOL_1131

Defilede kullanılan kristal ve kürk detaylı kulaklıklar modern kraliçenin tacı olarak nitelendirilmiş.

DOL_1257

DOL_1123

Annelerimiz her zaman çok özel. Yaşlarımız ilerledikçe ayrı yaşamlar, ayrı evlerle onlardan uzaklaşabiliyoruz. Fakat şunu biliyoruzki ne zaman başımız sıkışsa ne zaman şefkat istesek onları arayabiliriz. Peki bunu her gün ‘Seni seviyorum anneciğim’ olarak yapmayı denesek, onlara hak ettikleri değeri her zaman göstersek, nasıl olur? 🙂
Galeri için:

This slideshow requires JavaScript.

Fotoğraflar Dolce&Gabbana aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: