Christian Dior markasının şimdiye kadar tasarladığı 10 ikonik parça

dior

Christian Dior anılarında ‘Şans gerçekten olmasına niyet edenlere gelir’ diye yazmıştı. Başlangıçtan itibaren başarılı olan Christian Dior’un gerçekten tam olarak neyi istediğinden, neye niyetlendiğinden emin olduğunu gösteriyor. Başarıyı yaratan günümüze kadar ikonik olmaya devam eden 10 parça:

Lady Dior Çanta

Lady Dior

1995 yılında tasarlanan Lady Dior çanta, ultra şık ve kadınsı görünümü ile kadınların kalbini fethetti. Lady Diana bu çantanın en büyük fanlarından biriydi ve her yere kullanırdı.

lady dior diana

Lady-Dior-Lady-Gray-01

Dior Bar Çanta

Çantalarla başladık, o zaman Dior markasının diğer ikonik parçalarından biri olan Dior Bar çanta ile devam edelim. 1947’de Dior’un ‘Yeni Görünüm’ koleksiyonunda tanıtılan çanta, kısa sürede başarıyı yakalamakla beraber ikonik oldu. Modern dokunuşlarla Dior Bar çantaları popülerliğini koruyor.

dior bar bag

Dior-PinkGreen-Python-DiorBar-Bag-Runway-Spring-2014

Sonbahar 2013 ve Bahar 2014 koleksiyonlarında modernize görünümleri ile hayatımızda olmaya devam ediyor.

Daria-Strokous-with-Dior-Coquelicot-DiorBar-Bag-1

Dior J’Adore Parfüm

 

j'adore parfüm

1999 yılında Calice Becker tarafından yaratılan efsanevi parfüm, ikonik parçalardan biri. Dior şıklığını en iyi yansıtan parfümlerden biri. Bergamot, mandalina, sarmaşık yaprakları, Türk gülü, orkide ve daha bir çok bitkinin karışımı anında kapleri fethediyor.

Dior_J'adore_Perfume_by_Christian_Dior

Miss Dior Parfüm

1947 yılında Jean Carles ve Paul Vacher tarafından yaratıldı ve kısa zamanda kadınların favorisi oldu.

miss dior

Balon Elbiseler

Dior tasarımı elbiselere geldiğimizde yaratıcı ve şirin balon elbiseler ikonik parçalar arasında yer alıyor. 1956 yılıdna tasarlanan elbise, Dior’un yaratıcılığının ve yüksek sınıf sofistike olma durumunu en iyi yansıtanlar.

dior ikonik

dior bubble dress

Dior Bar Takım ve Şapka

1947’de tasarlanan bu kombinasyon ikonik parçalardan biri. Bu takımın muhteşem başarısının altında yatan etkenlerden biri üst tarafın bedeni sarması ve kalçalarda genişlemesi ile beli ortaya çıkarması.

nl4

Christian-Dior-and-Christian-Dior

Dior Zemire

‘Zémire’ hem en eski hem de en klas parçalardan biri. 1771 yılında Fontainebleau’nun kraliyet sarayında ilk defa çalınan, Grétry tarafından bestelenen operanın ismidir. Başta Fontainebleau ismini alırken zamanla Zemire olarak kullanımaya başlandı. Dior’un ‘Ligne H’ koleksiyonunda ilk defa görüldü.

dior_zemire_19

Roger Vivier tasarımı Dior ayakkabılar

Roger Vivier’in klasik tasarımlarının stiletto modelleri. Tasarımda ipek, dantel, taşlar, inci, aplikler gibi farklı parçalar kullanılmış.

dior roger vivier

dior

Capture: Dior’un ilk cilt bakım ürünü

Eva-Herzigova-for-Dior-Capture-Totale-Dreamskin-

1986 yılında yaratılan Capture cilt bakım ürünleri moda dünyasında Christian Dior için önemli ve başarılı olmuş yeniliklerden biridir.

dior_sharonstone

Dior Rogue Ruj

Klas ve ikonik Dior rouge ruj ilk defa 1953’te tanıtıldı. Dior makyaj ürünlerinin arasında vazgeçilmezlerden biri oldu.

dior-rouge-dior-darling

Fotoğraflar Dior aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: