Çekimlerde Ölüm Riski Yaşamış Oyuncular

Eğlence sektörü içinde yer alan sinema ve dizi oyuncularının setlerde ölüm ile karşılaşma risklerinin olduğunu aklımıza bile getirmemiz zor. Genelde riskli sahnelerde oyuncu yerine genelde dublörü rolü canlandırıyor. İzlediğimiz aksiyon sahnelerinin bir çoğunda kendileri yerine dublörü olmakla beraber her zaman güvenlikli ortam sağlanıyor. Kaza sahnelerinde cansız manken kullanılıyor. Binadan atlayan tabii ki oyuncu asla olmuyor. Kullanılan silahlar ve bıçaklar gerçek değil. Kısacası setlerde çekim esnasında gördüğümüz olayların hepsinde oyuncular güvenlik içinde ve ölüm riskleri yok denecek kadar az olarak çalışıyorlar. Fakat her şeyde olduğu gibi ölüm tahmin edilemez ve sürpriz şekilde gerçek olabiliyor. Sonuçta setler insanlar tarafından yapılıyor ve kaza riski yaşamın her anında var. Yolda yürürken başına saksı düşebilir esprisi gibi, bir çok sinema ve dizi oyuncusu kariyerlerinin bir döneminde ölüm riski ile sürpriz bir şekilde karşı karşıya geliyorlar ve şu an yaşadıkları için de çok şanslılar.

Çekimlerde ölüm riski yaşamış oyuncular arasında sette bıçakla yaralanan Matthew Fox’dan, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1‘in çekimlerinde boğulma tehlikesi yaşayan Jennifer Lawrence’a ve Apocalypse Now filminin çekiminde kalp krizi geçiren Martin Sheen’e kadar bir çok oyuncu var. Milyon dolarlar kazandığın bir işte ölüm riskine girmek aynı zamanda cesaret ister. Burada sadece bir kısmını paylaşıyoruz. Tabii birde maalesef şansız olan oyuncular da var. Crow filminin çekiminde silahtan çıkan gerçek kurşun ile ölen Brandon Lee gibi..

 

Bozulan sis makinesi yüzünden Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1’in çekiminde Jennifer Lawrence boğularak ölüm riski ile karşı karşıya geldi. Şanslı ki kurtuldu.

Çekimlerde ölüm riski yaşayan oyuncular

Çekimlerde ölüm riski yaşayanlardan biri de Johnny Depp. The Lone Range filminin çekiminde atın kendisini üstünden fırlatması ile yerde 25 metre sürüklendi.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: