Çekici ve seksi görünmenin en etkin 7 yolu

Her kadın çekici ve seksi olmak ister… Erkeklerin en çok neyi çekici buldukları sorulduğunda büyük çoğunluğu kadının kendine olan güveni ve yüzündeki gülümsemesi cevabını verirler. Kendine güvenen ve kendine saygı duyan kadın stiline, bakımına; kısacası kendine özen gösteren kadındır. Çekiciliği stilimizle pekiştirmek ise modanın yoğun ve sonu gelmeyen bilgi akışı içinde görünürde karmaşık fakat uzmanlara göre çok kolaydır. Çünkü yapılan araştırmalara göre çekici olmak için 7 parçaya ihtiyacımız var. O zaman uzmanların ve araştırmacıların bizlere yol göstermesine izin verelim.

çekici olmanın yolları

Modada sonu gelmeyen bir bilgi akışı var. Dikkat çekmenize yardımcı olan bazı trendler, stilinizi öne çıkartacak renkler ve çevrenizi etkileyeceğiniz parçalar.. Günlük yaşamınıza uygulamak için hangisini seçeceğinizin kararını vermek ise işin zor kısmı. Her gün o kadar yoğun bir şekilde internette, sosyal medyada, dergilerde, televizyonda veya sokakta o kadar farklı şeyi bir arada görüyorsunuz ki sonunda hangisini seçeceğinizi ve stilinizde uygulayacağınıza karar vermekte zorlanabiliyorsunuz. Sokak stilini beğendiğiniz bir ünlünün giydiği bir ayakkabı ile nasıl çekici olduğunu düşünürken aynı ayakkabıyı ve benzerini alıp sizde bu etkiyi yaratmaya çalışıyorsunuz. Bazı zamanlar bu istediğiniz gibi sonuçlanmıyor. Aranızda ben, kendi içimden geldiği gibi giyiniyor ve tam istediğim çekiciliğe sahip oluyorum diyenler çıkabilir, haklılar da. Benim burada sizlerle paylaşacağım, bizleri seksi ve çekici yapan 7 parça. Bu parçalarla çekici olduğunuzdan emin olabilirsiniz diye paylaşıyorum. Çünkü bunlar bilim adamları ve araştırmacılar tarafından ispatlanmış. Basit bir ipucunu her zaman aklınızda tutmanızı tavsiye ederim. Bu 7 parça ne olursa olsun önemli olan rahatlığınız. Acı çekerek seksilik ve cazibe yaratmak bence boşa harcanan enerjiye eşit.

1. Topuklar

Erkekler kadınları topuklu ayakkabıları ile çekici buluyorlar. Bu altın kuralı uygulamak ise çok basit. İnce topuklar genelde tercihleri, tabii üstlerinde yürüyen ve zaman zaman acı çeken bizleriz. Jeanlerinizin altına bir gün spor ayakkabı veya babet yerine topuklu bir sandalet giyinerek sokağa çıkmayı deneyin, bakalım kaç erkek size iltifat edecek veya hayran hayran bakacak.

stiletto

2. Little Black Dress

Seksiliği, kendine güveni ve zekiliği en iyi yansıtan rengin siyah olduğuna dair bir çok ispatlanılmış araştırma var. Siyah elbiselerimiz kısaca LBD’ler her kadının dolabının olmazsa olmazları.

celebrity little black dresses 1

celebrity little black dresses

3. Omuzları açık stiller

Erkekler sadece kadınların göğüslerine ve kalçalarına bakmıyorlar. New South Wales üniversitesinde yapılan araştırmaya göre erkekler kadınların omuzlarından ve kollarından etkileniyorlar.

omuzlar açık

4. Bir parça kırmızı

Tutku, aşk ve romantizmin rengi kırmızı hem erkek hem de kadınların favorisi. Bu uzmanlar tarafından da resmileştirildi.

chiarra ferragni

Ünlü blogger Chiara Ferragni omuzlarını açıkta bırakan kırmızı elbisesini stilettoları ile tamamlayarak seksiliğini ilan etmiş.

5. Vücut hatlarını ortaya çıkaran stiller

Kum saati şeklindeki kadın vücudunun ortaya çıkarılması erkekleri etkiliyor. Erkekler vücut hatlarını ortaya çıkaran kadınlara daha uzun süre baktığının ispatı da yapılmış. Kim Kardashian boşuna geniş kalçalarını daracık elbiselerin içine sıkıştırıp ortaya çıkmıyor.

vücut hatları çekici görünmek

6. Ruj

Yüzünüze makyaj yapamadığınız zaman bile rujunuzu eksik etmeyin. Ruj aslında sizin imzanız niteliğinde olduğunda çekici oluyor. Bir üniversitede yapılan araştırmaya göre kırmızı ruj süren garsonlar müşterilerden daha fazla bahşiş almışlar.

angelina jolie red carpet style oscars 2012 rihanna riri mac red lipstick

 

Angelina Jolieve Rihanna ne kadar güzel olsalarda seksiliklerini kırmızı rujları ile ortaya çıkarmayı başarıyla gerçekleştiriyorlar. Angeline Jolie’nin en sık tercih ettiği ruj renklerinden biri kırmızı.

7. Güneş gözlükleri

Bu ispatlanmamış fakat her kadının bildiği bir kural. Yorgun gözlerimizi en iyi saklayan, stilimize renk getiren kaliteli bir gözlük olmazsa olmazımız. Gözlük aynı zamanda gizemde katarken bakışların üzerinize çevrilmemesine imkan yok.

eyewear14

 

Fotoğraflar Getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: