Ünlü modelin sinemadaki yükselişi

Cindy Crawford, Rosie Huntington-Whiteley, Brooklyn Decker, Sharon Stone, Kate Upton, Milla Jovovich filmlerde oynamış tanınmış modellerden bazıları. Kimi güzellikleri ile rolleri kapmış ve bir filmden ötesine geçememiş. Kimi zaman içinde oyunculuktaki gücünü göstermiş ve halen sinema filmlerinde oynamaya devam ediyor. Sonuçta sinema oyuncusu olmak için sadece güzellik yetmiyor. Kameranın da sizi sevmesi gerekiyor. Yoksa bir çok model, fotomodel sinema filmlerinde oynardı. Ve tabii en önemlisi oyunculuk yapabilme yeteneği…

aetransformers-3-1jpg-e42d83f08ddec6ab
Mad-Max-Fury-Road-Film-Trailer-_-Photos maxresdefault Kate+Upton+Other+Woman+FIlms+Central+Park+Vw7Jeb-XJ45l

Şimdi sırada genç süpermodel Cara Delevingne’de. Son yılların en popüler modellerinden Cara’yı bir çoğumuz Victoria’s Secret meleği olarak tanıdık. Fakat o sınırlarını zorladı ve Burberry, DKNY, Chanel, Saint Laurent gibi büyük markaların yüzü oldu, moda filmlerinde rol aldı. Özellikle instagramda paylaştığı çılgın fotoğrafları ile ününü arttırdı. Doğallığı, mimiklerini başarı ile kullanması onun avantajı oldu. Bazen kırmızı halıda bile ilginç yüz mimiklerini cesurca kullandığını gördük.

Cara-Delevingne-black-dress-red-lipstick-21 cara-delevingne-jason-derulo-de-grisogono-cannes-party-02 Cara-Delevingne-models-for-John-Hardy-jewellery 2014 Summer Classic Charity Basketball Game The IFP, Calvin Klein Collection & Euphoria Calvin Klein Celebrate Women In Film At The 66th Cannes Film Festival

197951

Aslında onu Anna Karenina filminde izledik. Küçük bir rolde bile olsa kameranın onu sevdiği belli ki daha sonrasında Daniel Brühl ve Kate Beckinsale ile başrollerini paylaştığı The Face of an Angel filminde rol aldı. Aynı zamanda model olarak kampanyalarda ve podyumda yer almaya devam eden Delevingne, John Green’in romanından sinemaya uyarlanan ‘Paper Towns’ filminde başrol onun oldu.

220593.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx 565939.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Ağustos ayında ülkemizde vizyona girecek Paper Towns filminde gizemli ve güzel genç kızı canlandıran Delevingne çıtayı yükseltmeye devam ediyor.

Cara Delevingne aslında yazın iki filmde birden izliyoruz. Paper Towns’dan önce Peter Pan’in sinemadaki son uyarlaması ‘Pan’ filmi var. Kefaret ile Aşk ve Gurur filmleriyle tanınan ve Hanna filmiyle de aksiyon filmlerindeki yeteneğini sergileyen Joe Wright’ın kamera arkasına geçtiği bu yeni Peter Pan filmi, ağırlıklı olarak Blackbeard’ın gemisinde çalışan Hook ve Peter Pan’ın arkadaşlıklarının başlangıcı temel alınacak.

cara-delevingne-pan-1

Güzel deniz kızını canlandıran Cara Delevingne, sinemada yükselişte olan bir grafiğe sahip. Filmin fragmanını izlediğinizde farklı bir Peter Pan uyarlaması olduğunu sizde fark edeceksiniz. Merakla beklediğim filmlerden biri ..

Cara Delevingne, filmlerde rol almadan önce sinema ve modanın birbiri ile olan etkileşiminden ortaya çıkan moda filmlerinde kendini göstermeyi başardı. DKNY, TopShop gibi markaların moda filmlerinde gördüğümüz Cara, son olarak Karl Lagerfeld’in çektiği Chanel’in ‘Reincarnation’ moda filminde Pharell ile başrol oynamıştı.

1417888449_cara-1

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: