SEZONUN TREND ÇANTALARI

Bu Sonbahar modanın içinden ortaya çıkan 70ler ilhamlı, bohem ruha sahip ve tamamiyle yeni tasarımların bir arada olduğu bir dönem. Modanın yaratım sürecinin sınırsızlığı gerçek anlamda bu yıl kendini gösteriyor. Sonbahar 2015’te moda trendleri bile diğer sezonlara göre çok çeşitli. Bu çeşitlilik arttıkça bizim için sınırlar kalkıyor ve özgün stiller ortaya çıkıyor. Bu özgün stillerin oluşması içinde farklı ve yenilikçi tasarımlar ard arda ortaya çıkıyor. Balıkçı yaka kazaklardan, süet parçalara, püskül detaylarından pançolara kadar ne isterseniz bu sezon var. 2015 Sonbahar moda trendlerini tamamlayacak aksesuarlarımızın en başında ise çantalarımız geliyor. Gerçek moda tutkunları, önce size sesleniyorum 🙂 bu çantalardan birine dolabınızda mutlaka yer açın. Bütçeniz kısıtlıysa veya çanta için bu kadar harcamak istemiyorum, gene de benzerine sahip olmak istiyorum diyorsanız Zara, River Island, TopShop gibi mağazaları tavsiye ediyorum. Stillerimizin önemli parçalarından biri çantalarımızda yeni sezon trend modeller zamanı.

– Kutu Çanta

Her sezon belirli bir çanta silüeti öne çıkıyor. Bu Sonbahar çantaların kutu formunda olan modelleri dikkat çekiyor. Daha öncesi gece çantası olarak kullanılan kutular şimdi günlük stillerimizin bir parçası durumundalar. Kısacası çantalarımız köşeli oldular.

fall winter 2015 2016 handbag trends square boxy handbags1

box bags

rihanna lv x frank gehry twisted box

louis vuitton fall 2015 marc marc jacobs fall 2015

– El Askılı clutchlar

Clutchları hepimiz seviyoruz fakat onları taşımak düşündüğümüz kadar kolay olmuyor. Tasarımcılar bunun farkına vararak elimize askılar hazırladılar.

Tod
Tod
Valentino
Valentino
Kürkler

Kürk modası başladığından beri çantaların dokusunda en fazla bu yıl kullanılmıştır. Kürk detaylarla beraber tamamı kürk olan çantalar bu yıl trend olarak karşımızda.

 

Marni
Marni
Matthew Williamson
Matthew Williamson

furry bags

Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo
Büyük Zincir Askılar
Zincirler çantaların lüks detayları olarak son yıllarda popülerleşti. Narin ve zarif görünümlü askılar şimdi büyüdü. Plastik olanından büyük zincirlere kadar çantaları süslüyorlar. Geniş zincirler çantalara daha cesur görünüm getiriyor tabii ki dikkat çekmenizi sağlıyor.
fall winter 2015 2016 handbag trends chain strap handbags

miu miu fall 2015 ralph lauren fall 2015

Püsküller
70ler stillerimizin en büyük ilhamı. Sonbahar 2015’te ceketler, etekler, botlar ve tabii ki çantalarda püsküller yer alıyor. Bohem estetik yaratmak isteyenler için püskül çantalara yönelmelerini öneririm.
fall winter 2015 2016 handbag trends fringed handbags
Burberry
Burberry
Yılan Derisi

Zamansız çanta dokularından biri yılan derisi. Sonbahar 2015’te hayatımıza giren yılan derisi gerçek veya sahte olarak çantalarımızı süslüyor. Bu sefer yılan derileri çeşitlilik gösteriyor. Turuncu, yeşil veya kırmızı bu yılın popüler yılan deri çanta renkleri.

bottega veneta
bottega veneta
Miu Miu
Miu Miu
proenza schouler
proenza schouler

Çanta trendlerini bitirmeden önce bu yılın ‘it-bag’ çantasını da listemize eklemek istedim.

– Chloe Drew

Fransız marka Chloe klasik stilini koruyup altın renkli zinciri ve aksesuarı ile kol çantası hazırladı. Klasik stillere sahip olanlar için bu çanta olmazsa olmazları olacak. Spor stilleri seviyorum diyorsanız da Chloe Drew çanta görünümüzü bir üst klasmana çıkartacak stile sahip.

blake lively chloe drew bag chiara ferragni chloe drew shoulder bag chloe drew

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: