Yemek sevginizi Burnt / Çok Pişmiş filmi ile canlandırmanın tam zamanı

102915-burnt-lead

Yemek yapmayı veya yapılmasını izlemeyi sevenlerin kaçırmaması gereken Burnt /Çok Pişmiş, sinemalarda vizyona girdi. Paris’te bir restoranda çalışan Şef Adam Jones, kötü alışkanlıklarından vazgeçemeyince sahip olduğu her şeyi kaybetme aşamasına gelir. İki Michelin yıldızlı şef bir noktadan sonra kendi mutfağını oluşturup hatalarını telafi etmeye karar verir. Bunun için ekibine üstün yetenekli şefleri ve güzel Helene’yi katmak zorundadır… Steven Knight’ın senaryosunu yazdığı John Wells’in ise yönetmenliğini üstlendiği Burnt filminin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Bradley Cooper, Sienna Miller, Jamie Dornan, Emma Thompson, Uma Thurman, Daniel Brühl ve Omar Sy gibi isimler yer alıyor.

(L-R) BRADLEY COOPER and SIENNA MILLER star in BURNT.

ÇOK PİŞMİŞ, yemek sevgisi, iki insan arasındaki aşk ve ikinci şansların gücü hakkında oldukça komik ve duygusal bir hikaye.

burnt sienna miller

Sienna Miller oyunculuğu kadar stil zevki ile moda ikonu olmuş biri. Filmde fazla para kazanmayan bir ahçıyı canlandırdığı için Miller’in zevkine de uygun olacak şekilde vintage kostümler yaratılmış. Vintage modasını başlatanlardan biri olan Sienna Miller kostüm tasarımcısı ile beraber karakterinin tarzını yaratmış. Filmde giydiği slip elbise 90larda Kate Moss’un giydiği bir elbiseden ilham alınarak Burberry tarafından dizayn edilmiş.

sienna-miller-burnt-1024x715

Burnt / Çok Pişmiş filminin kostüm tasarımcısı olan Lyn Paolo, Skandal dizisinin kostüm tasarımcısı. Bradley Cooper’ın canlandırdığı karakter için tüm film boyunca giyeceği şef önlüğü, 2 jean, 6 tshirt ve bir deri ceket seçerken kadınlar konusunda daha bonkör davranmış.

burnt film

Sienna Miller’in vintage görünümünü yaratmak için 2. el dükkanları sıklıkla ziyaret eden Paolo, Alicia Viklander’in karakteri için Louis Vuitton ile çalışmış. Zengin birini canlandırdığı için kostümlerinin tümü film boyunca Louis Vuitton’dan seçilmiş. Oyuncu kadrosunun genelinde de Burberry ve Paul Smith ile çalışmış.

 

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: