Bruno Aveillan, Cartier’in 165. yılına özel efsane bir film çekti

Rüya ve gerçek arasında gidip gelen bir yolculuk. Cartier 1847 yılındaki kuruluşundan beri ilk defa kendi tarihini, değerlerini ve ilham kaynaklarını, artistik ve evrensel amacını destansı bir film yaptırtmaya karar verdi.

Film, Publicis Groupe’e ait Marcel reklam ajansı tarafından yaratıldı. Film, markanın 165. yılını 3.5 dakikalık sinemasal bir yolculukla anıyor. Başrollerde markanın ikonik panteri yer alıyor.

2 yılda yapılan film markanın tarihini, Avrupa’daki başlangıcını, uluslararası bir marka oluşunu ve en önemli pazarlarından Rusya, Hindistan ve Çin’in altını çiziyor. Paris moda haftasında prömiyeri yapılan filmi sadece youtube’da 15 milyon kişi izlemiş.

Cartier’in 3.5 dakikalık filmi prömiyerinden hemen sonra televizyonlarda yayınlandı. 1 ayda 14 milyon izleyiciye ulaşan film şimdiye kadar yapılmış bir çok moda filmi arasında özel bir konumda.

Genelde 1-1.5 dakikalık sürelerle yapılan moda filmleri arasındaki sıralamada süre etkisi ile şu an 5. Internet kullanıcıları arasında yapılan araştırmada en fazla 1.5 dakikalık filmlerin ilgi çektiği sonucuna varıldı.


loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: