Bridget Jones Bebeği İle 14 Eylül’de Geri Dönüyor

xbridget jones bridget jones 22040940 1600 1200 1000x400 jpg pagespeed ic 6k6rndy5nw

Bridget Jones bebeği ile sonunda geri dönüyor ve 12 yıllık bekleyiş bitiyor. En son 2004’te Bridget Jones’u Mr Darcy ile mutlu sonla bırakmıştık. Şimdi 40’lı yaşlarına gelmiş, boşanmış ve hayata yeniden atılan bekar bir kadın olarak karşımızda.

2290

16 Eylül’de vizyona giren Bridget Jones’un Günlükleri filminin üçüncüsü Bridget Jones’un Bebeği’nin yönetmeni ise ilk filmin yönetmeni Sharon Maguire. Sakarlığıyla ve şekerliğiyle özellikle kadınların kalplerinde farklı bir yeri olan aklı karışık muhabir Bridget Jones’un günlük olarak kullandığı defterinin yerini ipad almıştır. (12 yıl sonra o da artık teknolojiye ayak uyduruyor)

BridgetJones1

Grey’s Anatomy dizisinde başrollerde olan ve diziye veda eden Patrick Dempsey’i, Bridget Jones’un Bebeği filminde Colin Firth’ün rakibi olarak izleyeceğiz. Yeni film, daha öncekiler gibi Bridget Jones roman serileri üzerinden gerçekleşmedi. Helen Fielding’in Mad About The Boy  romanı yerine bu sefer film köşe yazılarından uyarlanıyor.

bridget jones bebeği

bridget-jones-bridget-jones-3-bridget-jones

Renée Zellweger, Colin Firth ve Hugh Grant’ın üstlendiği, 2001 yılında Sharon Maguire’ın yönetmenliğinde sinemaseverlerin hayatına giren Bridget Jones bu kez karşımıza daha büyümüş ancak değişmemiş olarak çıkıyor. Filmin başrolünde elbette ki serinin yıldızı Renée Zellweger yer alıyor. Oyuncu Colin Firth, Jones’un büyük aşkı Mark Darcy rolüyle geri dönerken kadroya dahil olan Patrick Dempsey de Jones’un hayatına dahil olacak. Filmin senaryosu Maguire ve David Nicholls işbirliğiyle tamamlandı.

Screen-Shot-2016-01-06-at-11.04.56 BridgetJonesMAIN

bridget jones'un bebeği

Darcy ile ayrıldıktan sonra haber yapımcılığı işine daha sıkı sarılan, çevresini eski ve yeni arkadaşlarıyla donatan Jones’ta belki de değişmeyen tek şey sakarlığıdır. Her şey kontrol altındaymış gibi görünürken Bridget hamile olduğunu öğrenir ve babasının kim olduğunu da bilmemektedir.

bridget jones'un bebeği

bridget jones'un bebeği

Filmlerin akılda kalan özelliklerinden biri Rene Zellweger’in aldığı kilolar. Romanda ve filmlerde her günlük Bridget’in kilolu hali ile başlıyor. Yeni filmde ise artık Bridget ideal kilosundadır. Yani Rene Zellweger yeniden kilo almak zorunda kalmadı.

160628142149-bridget-jones-baby-exlarge-169

Ellie Goulding filmin vizyona girmesinden önce soundtrack içinde yer alan Still Falling For You şarkısına ait videoyu yayınladı. Aşağıda yer alan linkten izleyebilirsiniz.

Fotoğraflar Universal Pictures aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: