Blake Lively, Ölümsüz Aşk’ta 50’den fazla şık stille ilham oluyor

AOA_00004_R

Blake Lively’nin sonsuz gençliğe sahip bir kadını canlandırdığı Ölümsüz Aşk filminin kostümleri dikkat çekiyor. Vintage görünümlerin öne çıktığı, Blake Lively’nin yüzü olduğu Gucci’den çeşitli stillerin yer aldığı ve tabii ki stil ikonu Lively’nin etkisinin de olduğu 50den fazla stil için bu filmi filmstilmoda olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.

1APR_AOA_00993

Gösterişli abiye kıyafetlerden günlük kıyafetlere kadar, Adaline’ın giydiği her şey Oscar® ödüllü kostüm tasarımcı Angus Strathie ve ekibi tarafından, hem moda hem de hikaye anlatımı göz önünde bulundurularak, dikkatlice seçilmiş ve tasarlanmış.

2APR_AOA_04496_R

Kostüm tasarımcısı Strathie: “Pek çok karakterin yer aldığı uzun ve karmaşık bir hikayesi var. Hikaye neredeyse 100 yılı aşkın bir süreye yayılıyor. Benden her bir dönemi tanımlamam, karakterin de bu zaman zarfı içindeki tutum ve duygularını yansıtmam istendi.” Lively ve Krieger’la yakın olarak çalışan Strathie, Adaline’ın geçmişiyle bağlantısını koparmayan ama bir yandan şimdiki zamana sabitleyen bir konsept geliştirdi. Bunu yapmak için de ona, 100 yılı aşkın bir sürede geliştirdiği duyarlılığı yansıtan, zamandan bağımsız kostümler giydirdiler.

2APR_AOA_07441_R

Strathie şöyle diyor: “Tüm kıyafetlerinde Adaline’ın eski bir ruh olduğunu vurgulayan retro bir hava olmasını istedik. Modern, genç ve sevecen görünüyor ama 100 yıldır yaşayan birinin özüne sahip. Kıyafet almayı bırakmamış. Aldığı zaman da küçüklüğünden alışık olduğu şeyler seçiyor. Her zaman şık fakat gösterişten uzak.”

AOA_00814_R

Takılardan tutun, çantalara ve mantolarına kadar her şeyde, Adaline’ın uzun soluklu ömrü sırasında edindiği kıyafetlerle dolu bir gardırobu olduğu düşüncesinden hareket edilmiş.  Vintage parçaları günümüzdeki görüntüsüne dahil etmek onun bireysel bir tarzı olmasını sağlıyor. Ellis’le çıkacağı randevu için 1920’lere ait, Bohem, bireysel bir parçayla başlıyor. Bunu, 1960’lara ait bir kazak ve modern bir etekle giyiyor. Ayakkabıları 50’lerden ya da 30’lardan, çantasıysa 40’lardan. Tarzları harmanlamak Adaline’ın kişisel görünümünün bir parçası haline gelmiş.

AOA_01402

Kostüm tasarımcı şöyle anlatıyor: “İki döneme de uygun bir elbise bulmamız gerekiyordu. Biri bariz bir şekilde 1940’lara ait. Onu hayatı kutlarken ve denizcilerle flört ederken bu kıyafetin içinde görüyoruz. Çok güzel görünmek zorunda ama aynı zamanda bu kıyafeti 2014 yılının Yılbaşı arifesinde de giymeli ve uyumsuz durmamalı. 40’lara ait abiye kıyafetlere baktık, Blake’e en çok yakışan öğeleri aldık ve biraz retro ve nostaljik olan bu elbiseyi yaptık.’

AOA_01816

Lively;”Kadınların toplumdaki rolü 1908’den bu yana değişirken, Adaline’ın kıyafetlerinden, saç ve makyajından, sosyal değişimleri görebiliyorsunuz. Bu yüzden de Adaline’ın son derece bilgilendirici bir gardırobu var. Onun bu kıyafetlerle yerel bir alışveriş merkezine alışveriş yapmaya gittiğini hayal edemiyorum. Onun hikayesini kostümlerle anlatmak için Angus gibi bir dehayla çalışmış olmaktan çok gurur duydum. Catherine Martin’le birlikte Kırmızı Değirmen için yaptıkları kostümler, gördüğüm en güzel film kostümleriydi.” Tarzıyla tanınan bir kadın olan Lively, daha filme seçilmeden önce kafasında Adaline’ın gardırobunu hayal etmiş.

AOA_02760

Blake Lively’nin kostümlere olan etkisi de tartışılmaz. Blake Lively’nin zevki tamamiyle filme yansımış durumda. Bu da filmi moda anlamında heyecan verici kılıyor. Her dönemi izlemek, vintage parçalarla modern yorumlar sağlamak; kısacası Blake Lively’nin tarzını film boyunca zevkle izleyeceğiz.

AOA_03724

Lively şu an Gucci moda evinin yüzü ve şirket 40, 50 ve 60’lı yılların ezgilerini taşıyan yeni tasarımların yanı sıra çok önemli bir sahnede Lively’nin giydiği bir abiye kıyafeti filmin çekimlerinde kullanılmak üzere verdi. Lively şöyle diyor: “Giydiklerimin büyük kısmı Gucci. Filme çok destek oldular. En sevdiğim muhtemelen finaldeki elbise. Işıltıyı çok severim, bu yüzden parıl parıl bir kıyafet görmek bana yetmişti.’

MAR17_AOA_00737_RAOA_07780

blake_lively_age_of_adaline_vintage_fashion_look_style_retro_old_movie_hollywood_100_years_2015 Gucci-Pre-Fall-2013

5 Haziran’da gösterime giren Ölümsüz Aşk filmi Blake Lively’nin şık stilleri ile bizlere ilham olacağa benziyor. Moda takipçilerinin kaçırmaması gereken filmlerden biri.

Adaline Bowman (Blake Lively) in a scene from THE AGE OF ADALINE, directed by Lee Toland Krieger. In cinemas April 16, 2015. An Entertainment One Films release. For more information contact Claire Fromm: cfromm@entonegroup.com

The-Age-of-Adaline-period-posters

Fotoğraflar Pinema aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: