Berlin Moda Filmleri Festivali 2014

berlin fashion film festival

Berlin Moda Filmleri Festivali (BfFF), her yıl Temmuz ayında Berlin Moda Haftası döneminde düzenleniyor. Uluslararası A-sınıfı jüri ile moda filmleri ve TV reklamları arasından en iyileri seçiliyor.

berlin fashion film festival

Berlin Moda Filmleri Festivali, reklam, film ve moda endüstrilerindeki profesyoneller için bir referans noktası. 2012’de düzenlenen ilk festivalden itibaren amaçlanan yüksek kalitede moda filmlerinin çekilmesine zemin hazırlamak.

berlin fashion film festival

Berlin Moda Filmleri Festivali’nde moda filmleri için ödül töreni, halka açık gösterimler ve after-party yer alıyor. Bu festivalin amaçlarından biri uluslararası yapımcılar, yönetmenler, ajanslar ve marka temsilcileri ile beraber ana akım, moda ve sinema basınının bir araya gelmesi ve network oluşturulması.

berlin fashion film festival

Yarışmadaki kategoriler: En İyi Moda filmi, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En İyi Fikir, En İyi Montaj, En İyi Görsel Efekt, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Makyaj, En İyi Yerel Yapım, En İyi Marka Film ve En İyi Moda.

Geçen sene En İyi Moda filmi ödülünü kazanan Monica Menez’in ‘Odditory’ moda filmi; New York Moda Filmleri Festivali özel seçki, Madrid Moda Filmleri Festivali ‘ En İyi Moda Filmi’, La Jolla Moda Filmleri Festivali ‘En Yaratıcı Konsept’, ‘En İyi Moda Filmi’ ve ‘En İyi Saç’ ödüllerini kazandı.

Geçen senenin En İyi Marka Moda Filmi, Wes Anderson ve Roman Coppolla’nın çektiği Prada Candy moda filminin oldu. Film aynı zamanda En İyi Sanat Yönetimi ödülünü de kazandı.

Berlin Moda Filmleri Festivali hakkında daha fazla bilgi isterseniz, tıklayın.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: