BATMANVSUPERMAN: ADALETİN ŞAFAĞI 26 MART’DA SİNEMALARDA

Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, Tanrı gibi kontrolsüz hareket eden Süper Kahraman’ın eylemlerinden duyulan endişe, Gotham Şehri’nin sahip olduğu, zorlu ve güçlü, ama yasa dışı, gönüllü koruma görevlisini, Metropol’ün modern zamanlardaki en saygı değer kurtarıcısı yapmıştır. Böylece Batman ve Superman’in arasındaki savaşla, yeni bir tehdit yükselir; insanlık şimdiye kadar görülmemiş büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.
batman v superman
Film Çelik Adam‘ın vizyona girmesinden sonra, 2013’de San Diego Comic-Con International‘da açıklanmıştı. Snyder ve Goyer, 2013 yılının Haziran ayında filmin ön çalışmasına başladı. O dönemde Snyder filmin, Frank Miller tarafından çizilen Batman‘in sınırlı dergisi Kara Şövalye Dönüyor’dan esinleneceğini belirtmişti. Ekim 2013’de  East Los Angeles College’de başlayan ön yapımdan sonra Mayıs 2014’te çekimler başladı ve Aralık 2014’de Batman v Superman: adaletin Şafağı filmi çekimleri tamamlandı.
batman v superman adaletin şafağı
Man of Steel’daki büyük mücadelenin ardından Metropolis tam bir enkaza dönmüştür. Bu yeni dünya düzeninde Superman de tartışılan bir figür haline gelmiştir. Bazıları için hala umudun simgesi olan kahraman, sayısı giderek artan bir kesim tarafından ise dünyanın varlığına en büyük tehdit olarak görülmektedir. Bruce Wayne de Superman’i zararlı bulanlardandır ve onun verdiği zararları düzeltebilmek için Gotham’da Metropolis’e gelir. İlk andan itibaren birbirinden hoşlanmayan ikili arasındaki mücadele amansız olur, ancak Lex Luthor’un yarattığı Doomsday bütün Metropolis için en büyük düşman haline gelince, Wonder Woman’ın da yardımıyla onu alt etmek için güçlerini birleştirirler.
Batman V Superman Adaletin ŞafağıZack Snyder’ın (“Man of Steel”) yönettiği Batman v Superman: Dawn of Justice / Batman v Superman: Adaletin Şafağı 25 Mart 2016’da vizyona giriyor. Başrollerinde Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”) Batman/Bruce Wayne rolünde ve Henry Cavill (“Man of Steel,” “The Man from U.N.C.L.E.”) Superman/Clark Kent rolünde, karakterlerin ilk kez sinema perdesinde birlikte görünecekleri filmde karşımızda olacaklar. Batman V Superman filminin diğer başrollerinde; Oscar adayı Amy Adams (“American Hustle,” “Man of Steel”)  Lois Lane rolünde, Jesse Eisenberg (“The Social Network”) Lex Luthor rolünde, Diane Lane (“Unfaithful,” “Man of Steel”) Martha Kent rolünde, ve Laurence Fishburne (“What’s Love Got to Do with It,” “Man of Steel”) Perry White rolünde; diğer rollerde de Oscar ödüllü Jeremy Irons (“Reversal of Fortune”) Alfred, ve Holly Hunter (“The Piano”) Senatör Finch; ve Gal Gadot (the “Fast and Furious” films) Wonder Woman/Diana Prince rolünde yer alıyorlar.

batman v superman filmi

Batman V Superman, MPAA tarafından R-rated film olarak belirlendi fakat sinemaya R-Rated yani 18 yaş üzeri çıkmak yerini belirli sahneleri çıkartarak PG-13 versiyonu olarak izleyeceğiz. Filmin R-Rated versiyonu ise Blu-Ray ve DVD’de olacak.

Fotoğraflar Warner Bros aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: