2016 Bahar/Yaz modasında bizi neler bekliyor?

Olympia le Tan

Bahar/Yaz 2016 sezonuna ait koleksiyonlar son 1 ay boyunca düzenlenen Moda Haftaları’nda tanıtıldı. New York, Londra, Milano ve Paris’te gerçekleşen moda haftaları sonrasında sizlerle önce trendleri paylaştım. Defileler sonra Bahar 2016 modası trendleri, renkleri ve desenleri ile ortaya çıktı. Chanel, Michael Kors, Saint Laurent, Louis Vuitton, Erdem, Celine, PacoRabanne, Alexander Wang, Balmain, Balenciaga, Altuzarra, Banana Republic, Cushnie et Ochs, Dolce and Gabbana, Etro, Emilio Pucci, Escada, Giorgio Armani, Dior gibi dünyaca tanınmış marka ve tasarımcıların koleksiyonlarına göz atıp Bahar/Yaz 2016’da bizi neler bekliyor görelim istedim. FilmstilModa’da bir çok tasarımcının detaylı olarak koleksiyonlarını bulabilirsiniz.

Valentino Bahar 2016
Valentino Bahar 2016
Tommy Hillfiger
Tommy Hillfiger
Sonia Rykiel
Sonia Rykiel
Marc Jacobs
Marc Jacobs

Rengarenk bir bahar yaşamaya alıştık. Zaten bahar denince de aklımıza renkler, çiçekler, güneşin ışıltısı gelmiyor mu? Yenilenme, uyanma dönemi bahar ve biz bu koleksiyonlarla stillerimizi yeniliyoruz. Kışın karanlık renklerinden vaz geçip ışıldamaya başlıyoruz.

Louis Vuitton
Louis Vuitton

Bazı tasarımcılar baharda siyah kullanmaktan vazgeçmiyor. Siyah rengi her daim seven biri olarak bu da beni mutlu ediyor. Son yıllarda küresel ısınma etkisi zaten bahar mevsimi daha serin geçiyor. Kısa üstler, açık omuzlar, kat kat fırfırlar, buruşuk kumaşlar, transparan üstler, uzun etekler Bahar 2016’da stillerimizde.

Dries Van Noten
Dries Van Noten
Dolce and Gabbana
Dolce and Gabbana

Desenlerin içiçe girdiği Bahar 2016’da minimalist, tek renk hakimiyetinin olduğu yalın görünümlerde moda. Özellikle beyaz ve ekrular..

Hermes bahar 2016
Hermes

Pantolon üstüne etek veya elbise giymeye başlar mısınız bilmiyorum fakat ben Giambattista Valli koleksiyonundaki uçuşan elbiselere bayıldım.

Chanel
Chanel
Roland_Mouret spring summer 2016
Roland Mouret
Giambattista Valli
Giambattista Valli
Olympia le Tan
Olympia le Tan
Mugler
Mugler
Mugler
Mugler

Fotoğraflar Fashionisers.com aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: