James Cameron’ın Avatar Serisi Dört Filmle Tamamlanacak

avatar serisi
Avatar serisi 3 filmle tamamlanması beklenirken James Cameron serinin 4 film olacağını da açıkladı. Pandora gezegeninde geçen Avatar filmi, 35 trilyon rengin gümüş perdeye yansıtıldığı, 36.600 watt ses gücüne sahip bir teknoloji ile izlemiştik. Cameron : ‘ Yeni filmler sinematik evrenin en üst seviyesine doğru sizi çıkaracak’ diyerek beklentilerimizi de yükseltmiş oldu.
avatar serisi
 Hikayenin anlatımı için 3 filmi sınırlandırılmış olarak bulduğu için 4. de yapmaya karar veren Cameron ana hikayeyi bu sayede rahatlıkla seyirciye aktarabileceğini belirtti. Avatar 2, 24 Aralık 2018 vizyon tarihi olarak belirlenirken Cameron devam filmlerinin 2020, 2022, ve 2023 olmasını amaçlıyor.

Uzun vadeli bir plan gibi görünüyor. Teknolojinin de gelişimi ile serinin son filminin nasıl görüneceğini, nasıl çekim teknikleri olacağını, Avatar serisi evrenini nasıl yansıtacağını da ayrıca merak ediyorum.

avatar serisi

‘Son yıllarda alanında önde gelen 4 yazarla çalışıyorum’ diyen James Cameron, avatar dünyasını tasarlamak için karakterlerden, varoldukları evrene, yeni kültürlerden yaratıklara kadar her detayı zenginleştirerek ilerliyor.

Avatar serisi

Avatar tüm dünyada 2.8 milyar dolar hasılat yapmış, izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not almıştı. Cameron’a göre sinema bir şov ve endüstrinin dünya üzerindeki en büyük şovunu yapmak istediğini de ayrıca konuşmasında öne çıkardı. Son olarak gelişen teknoloji ile sinema yerine direkt internete çıkan filmler konusunda da bir yorum ekliyor. ‘Film ilk olarak sinemada izlenir, sinema deneyimi her şeyin ötesindedir.’ Kendisine gönülden hak veriyorum.

Avatar filminin konusunu bir kez daha hatırlayarak: yıl 2100, askeri bir şirket Pandora adlı gezegenin yerüstü ve yeraltı kaynaklarını incelemeye başlarlar ve daha sonra da yeraltı kaynaklarındaki özellikleri farkederek halkın orayı boşaltmasını isterler. Barışçıl halkı yerlerinden edebilmenin en iyi yolu da içlerine bir Avatar yollamak ve güvenlerini kazanmaktır. Ama aşk, tüm savaşların önünde duracak, tüm imkansızlıkları imkanlı kılacak, başlı başına güç haline gelecektir. Bu aşk sadece bir insana değil, bir halka, bir ülkeye, bir gezegene duyulan aşktır.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: