‘American Hustle’ 70ler dönemi ile stilimize ilham oluyor

american_hustle poster

Ülkemizde 17 Ocak 2014’te ‘Düzenbaz’ ismi ile vizyona giren 10 dalda Oscar adayı ve 3 dalda Golden Globe ödüllü ‘American Hustle’ 1970’lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Filmin yönetmenliğini Silver Linings Playbook ile 2013’ün en ses getiren yapımlarından birine imza atan ve bu filmle iki dalda Oscar’a da aday gösterilen David O. Russell yürütüyor. Yıldız oyuncularıyla dikkat çeken filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Jeremy Renner bulunuyor.

Filmin fragmanına da baktığınızda 70ler dönemine ait kıyafetleri görüyoruz. Bu kadar güzel oyuncu kadrosu olursa kostümlerde bir o kadar çekici oluyor sanırım 🙂

American Hustle Düzenbaz kostüm tasarım

Film 1970lerde geçtiği için o dönemin kostümlerinin tasarlanması gerekiyordu. Tasarımcı Michael Wilkinson başarı ile bize o dönemi yaşatıyor. Sezonun trendlerinden biri retro etkiler de olunca, filmdeki kostümlerin bize ilham olabileceğini düşündüm.

Jennifer Lawrence American Hustle

“Karakterlerin hepsi kendine özgü. Senaryoda karakterlerin hepsi farklı sosyal çevrelerden geliyor. Film 1978 yılında geçiyor ve o dönem benim için ilham verici. Kostümler 70lerin sony ve 80lerin etkisine göre hazırlandı.’ diyor Michael Wilkinson.

Jennifer Lawrence düzenbaz

 

Amy Adams düzenbaz

 

Amy Adams Jennifer Lawrence

Filmdeki kostümlerin hepsi filme özel hazırlanırken kürk, ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlar vintage olarak kullanılmış. 

Amy Adams düzenbaz

Filmdeki tüm karakterler için Wilkinson dönemi yanıstabilmek için gerçek kıyafetler tasarlamış. Özel sahneler için sıfırdan kıyafet de tasarlamış. Fakat bir tanesi için başka bir tasarımcıdan yardım almışlar. 

Amy Adams American Hustle Lisa Maree düzenbaz

Filmdeki en önemli ve bence seksi sahnelerden biri Amy Adams’in vintage kürkünü çıkarıp Lisa Maree tasarımı mayokinisi ile kaldığı an. Lisa Maree: ‘Film ekibinden aradılar ve koleksiyonumdan bir mayokiniyi Amy Adams için istediler. Filmde kullanacaklarını düşünmemiştim.’ diyor.

Christian Bale;Amy Adams;Bradley Cooper

Fotoğraflar Columbia Pictures aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: