Keşfet

 

İş hayatımın yarattığı stresle beraber yaşadığım uyku problemleri, fiziksel rahatsızlıklar ve o dönemki yaşamımın kendisinden ortaya çıkan negatif etkileri azaltmak, rahatlamak için yoga önerilmişti. Uzun zamandır fitness gibi aktif sporlarla ilgilenmeme rağmen fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak herhangi bir sonuç alamıyordum. Yoga stresi çözmekle kalmadı fiziksel olarak yaşadığım sıkıntılardan ve gerginliklerden kurtulmama yardımcı oldu. Sadece esnemek ve rahatlamak için başladığım yoga, uzun zamandır uzak kaldığım kendimle buluştururken güçlenmeme araç oldu.

‘Kendi alanımı yarattığımı keşfetmek ve bu alanda özgürleşmek Yoganın bana ilk faydasıydı’

Yogada uzmanlaşma adımları 2015’te Tüm Seviyelere Açık 200 Yoga Alliance Vinyasa / Hatha Hocalık Eğitimi Alexis Gulliver ve Övül Büyükberber ile atıldı. Daha sonrasında Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Anatomi, İleri Seviye Yoga Terapi Uzmanlaşma Eğitimi toplamda 200 saat, Berivan Aslan Sungur ile 30 saat Eğitmenlere özel Yin Yoga,  Banu Çadırcı ile 50 saat Pranamaya – Nefes Teknikleri ve 30 saat Gül Dirican ile Restoratif Eğitmenlik eğitimlerini tamamladım. Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü Yoga Yolu devam ederken, Chris Chavez Path to Yoga 100 saat eğitimim tamamlanmak üzere. Halen başta İstanbul, sonra Miami ve New York dahil olmak üzere farklı yerlerde uzmanlaşma eğitimleri ve workshoplarla devam ediyor.

Eğitimler-Workshoplar: David Swenson, Kino McGregor, Dylan Werner, Chris Chavez, Yara Uluçay, Ürün Kurtiç, Sianna Sherman, Seane Corn, Gül Dirican, Berivan Aslan Sungar, Christy McKenzie, Sam Jones, Yiannis, Sandrine Kamhi, Banu Çadırcı, Bade Gül Kılınç, Carlos Pomeda, Zeyneb Uras ve Jodi Carey gibi çeşitli yoga eğitmenlerinin İstanbul, Miami ve NY’daki eğitimleri ve atölyeleri

‘Yoga sadece fiziksel veya ruhsal değil; bedenin, nefesin ve zihnin bir olması demek.’’

Sinemaya tutkun, trendleri takip eden ve yoga ile kendini keşfederek yaşamdan zevk alan biri olarak sizlerle beraber yol almayı, yeni olanı keşfetmeyi seviyorum. Dünyaya bazen düz bazen de tersten bakmanın keyfini çıkarıyorum. Bazen derinlere dalıyor bazende yüzeyin basitliğinde kendimi kaybediyorum. Her kaybediş, her denge bozulması aslında öze ulaşmak için bir araç olduğunu fark edip şükrediyorum.

Değişim seninle başlar, bizimle gerçek olur.  

Yaşam bir dönüşüm, ve benle beraber bu dönüşümü yaşamaya var mısın? Yogadan başlayarak kişisel gelişime, enerji bedenlerimizden ruhsal farkındalıklara, tatilden sokak stillerine, güzellik önerilerinden beslenmeye kadar yaşamlarınıza ilham vermeyi niyet ederek hazırladığım yazılar, kendinizi iyi hissetmeniz için tavsiyeler, eğlencelik kafa dağıtmalık konularla beraber burada… kısaca öyle ortaya karışık … Yani o kadar ciddi olmamıza gerek yok.

Hayat, mutsuz olmak için çok kısa – Konfüçyüs

Evde Yoga Yapmak isteyenler: https://www.yogauni.com/tr/

Meltem kodu ile indirim fırsatını yakalayın. 

https://www.yogauni.com/tr/Uzmanlar/meltem-fakabasmaz/5057

Meltem Fakabasmaz meltem@terapimyoga.com

https://www.facebook.com/terapimyoga

http://instagram.com/terapim_yoga

loading...