90lar stillerimizin yeni ilham kaynağı

Son senelerde tasarımcılar geçmişe dönüp bakmayı ve geçmişten olanı günümüze uyarlamayı tercih etmeye başladı. Gucci’nin 60lardan ilham alan sonbahar 2014 koleksiyonu, Saint Laurent’nin 80lerden ilham alan Yaz 2015 koleksiyonu, Etro’nun 70lerden ilham alan Yaz 2015 koleksiyonu gibi.. Bu liste aslında giderek uzamaya başladı. Trendlerde de bu etki tabii ki görülüyor. Şu an en popüler trend 70ler ve bohem görünümler olurken, 60ların etkisini de hissediyoruz.

seventies_70s_fashion_trend_spring_summer_2015_fashionisers3

Şimdi de karşımıza 90lar çıktı. Sonbahar 2015 defileleri sırasında bir çok tasarımcının koleksiyonunda 90ların ilhamı göze çarpıyordu. Defilelere katılan modeller, stil ikonları ve bloggerlar tarafından 90lar ilhamlı görünümler Sonbahar’ı beklemeden hayatımıza girdi. Eğer sizde stilinizde önceden uygulamak isterseniz, 90lar ilhamı yaratacak detaylar şimdi karşınızda..

– Kısa üstler

90ları yaşamış olanlar bilirler. Hepimiz deseni veya kumaşı ne olursa olsun kısa üstleri kullandık. Şimdi ise daha seksi görünüm yaratmak, bir parça tenimizden gösterip kalanını hayal gücüne bırakmak için kısa üstleri kullanmanın zamanı…

Crop-Top
Candice Swanepoel

– Birbiri ile uyumlu takımlar yaratmak

Gigi Hadid’in giydiği gibi seksi bir üst ve etek kombinasyonu, veya birbiri ile uyumlu ceket ve üst kombinasyonu ile dikkat çekmemek elde değil.

Matching-Set
Gigi Hadid

 

– Belden bağlı gömlekler

Gun’s N Roses grubunda Axl Rose’un beline bağladığı kareli gömleği veya Jon Bon Jovi’nin deri pantolonunun beline bağladığı gömlekleri hatırlarsınız sanırım. Bellerimize Miranda Kerr gibi gömleklerimizi tekrar bağlamanın zamanı geldi. Bu sayede de daha rahat görünüme sahip olabiliriz.

Shirt-Around-Waist

– Bilekte sneakerler

Rahatlığımız gene ön planda. Ayrıca bu spor ayakkabılarla zahmetsiz cool görünüm yaratmak çok kolay. Sarah Jessica Parker gibi skinny jean ve taytlarınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

High-Top-Sneakers

– Sırt Çantaları

Okul yılları eşyalarımızı taşıdığımız sırt çantaları aslında ne kadar rahattı. Chanel, Alexander Wang ve Phillip Lim bunun farkında olarak sırt çantalarımızın şık modellerini yaptılar.

DrielyS-1104
Chiara Ferragni

 

– Bandana

Saç aksesuarı olarak ortaya çıkan bandanaları 90larda kullanmayan yoktur. Saçlarımızı bağlamakla beraber bir dönem gömleklerimizle kombinlemiştik. Şimdi gene boyunlarımıza kolyeler takmak yerine bandanalarla renk veriyor, canlandırıyoruz.

Bandanna
Kendall Jenner

 

– Tulumlar

Kısa veya uzun, nasıl tercih edersiniz bilemiyorum, tulumlar bu yıl çok moda. O zamanlar ceplerini fazla dolduramazdık. Şimdi ise telefonlarımız, rujumuz, anahtarlarımız için ideal çözümler yaratan tulumlar yeniden hayatımızda.

Overalls
Alessandra Ambrosio

Fotoğraflar popsugar aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: