68 Emmy Ödülleri Kazananlar ve Gecenin En Şıkları

68 Emmy Ödülleri 18 Eylül akşamı Los Angeles’ta sahiplerini buldu. Amerikan televizyon yapımlarına verilen en prestijli ödüllerden Emmy’lerde  2015 yılında iz bırakan “Games of Thrones” bu yıl sadece 3 dalda ödül kazanırken, “People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story”, 2016 yılında gecede en fazla ödül kazanan yapım oldu.

emmy ödülleri

Televizyonun Oscar ödülleri olarak nitelendirilen 68 Emmy Ödülleri için düzenlenen törende, gerçek yaşamda O.J. Simpson cinayet davasını konu alan “People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story” (O.J. Simpson’a Halk: Bir Amerikan Suç Hikayesi) yapımı 22 dalda aday gösterildi ve 9 dalda ödülle gecenin yıldızı oldu. Sarah Paulson’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazandıran yapım, Courtney B. Vance’yi de En İyi Kadın Oyuncu ödülü sahibi yaptı.

En çok ödül kazanan dizi People vs. O.J. Simpson; Şubat 2016’da FX kanalında başladı. Filme konu olan ise Amerika’nın en çok konuşulan davası O.J. Simpson ve Jeffrey Toobin’in The Run of His Life kitabından uyarlandı.

 

Abigail Spencer - Jenny Packham
Abigail Spencer – Jenny Packham
Claire Danes - Schiaparelli Gece elbisesi
Claire Danes – Schiaparelli Gece elbisesi

HBO için oldukça verimli geçen Emmy Ödülleri ‘nde Veep, Komedi dalının En İyi Dizisi olurken, Julia Louis-Dreyfus’a da bu dalda En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Drama kategorisinde en iyi dizi seçilen Game of Thrones, 23 dalda aday olduğu geceden 3 ödülle dönebildi.

Canstance Wu - J. Mendel
Canstance Wu – J. Mendel
Emilia Clarke - Atelier Versace
Emilia Clarke – Atelier Versace

Gecede Orphan Black adlı yapım, Tatiana Maslany’e drama dalında En İyi Kadın Oyuncu, Mr. Robot’taki rolüyle de Rami Malik’e de bu dalda En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırdı. İki oyuncu da Emmy’deki ilk ödüllerini kazanmış oldu.

Emily Ratajowski - Zac Posen
Emily Ratajowski – Zac Posen
Emmy Rossum - Wes Gordon
Emmy Rossum – Wes Gordon

Televizyon dünyasından ünlüler kırmızı halıda bir aradaydı.

gaten-matarazzo-caleb-mclaughlin-millie-bobby-brown

Heidi Klum - Michael Kors
Heidi Klum – Michael Kors

emmy ödülleri

 

Komedyen Jimmy Kimmel’in sunuculuğunu yaptığı 2016 ödül gecesi, ABC televizyonundan canlı yayınlanırken ülkemizde ödüle aday olan ve kazanan bir çok dizi ve yapımın yayınını yapan Digiturk platformunda gösterildi.

Kerry Washington
Kerry Washington
Kirsten Dunst
Kirsten Dunst
Kristen Bell - Zuhair Murad
Kristen Bell – Zuhair Murad

Secede kazananlardan bazıları:

En İyi Drama: “Game of Thrones” (HBO)
En İyi Komedi: “Veep” (HBO)
En İyi Erkek Oyuncu, Drama: Rami Malek, “Mr. Robot”
En İyi Kadın Oyuncu, Drama: Tatiana Maslany, “Orphan Black”
En İyi Erkek Oyuncu, Komedi: Jeffrey Tambor, “Transparent”
En İyi Kadın Oyuncu, Komedi: Julia Louis-Dreyfus, “Veep”
En İyi Dizi: “American Crime Story: The People v. OJ Simpson” (FX)
En İyi Erkek Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Courtney B. Vance, “The People v. OJ Simpson”
En İyi Kadın Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Sarah Paulson, “The People v. O. J. Simpson: American Crime Story”

En İyi Yönetmen, Drama Kategorisinde: Transparent, ‘ Man on the land’ Jill Soloway

 

 

Michelle Dockery - Oscar de la Renta
Michelle Dockery – Oscar de la Renta

Kırmızı Halı’da gecenin en şıkları

68. Emmy Ödülleri

68. Emmy Ödülleri

Olivia Culpa - Zac Posen
Olivia Culpa – Zac Posen
Padma Lakshmi - Naeem Khan
Padma Lakshmi – Naeem Khan
Priyanka Chopra  - Jason Wu
Priyanka Chopra – Jason Wu

 

Sofia Vergara - Versace
Sofia Vergara – Versace

O. J. Simpson cinayet davası Kaliforniya’da bulunan Los Angeles County Yüksek Mahkemesi’nde karara bağlanmış ceza davasıdır. Davada eski Amerikan futbolu yıldızı ve aktör O. J. Simpson, eski eşi Nicole Brown Simpson‘ı ve garson Ronald Lyle Goldman‘ı 1994’ün Haziran ayında öldürdüğü iddiasıyla yargılanmıştır. Dava 9 Kasım 1994’de juri üyelerinin yemini[1] ve 24 Ocak 1995’de giriş beyanları ile başlamış[2] ve 3 Ekim 1995’de kararın açıklanması ile sona ermiştir.[3] Dava, Amerikan tarihinin en medyatik ceza davası olarak kabul edilmektedir.[4] 8 aydan fazla süren yargılamanın sonucunda Simpson beraat etmiştir.[5]

Simpson, kendisini davada kendisini savunması için kamuoyunda iyi tanınan avukatlarla anlaşmıştır. Simpson’ın ünü ve uzun televizyon yayınları “yüzyılın davası” olduğu iddia edilen yargılamaya olan ilgiyi artırmıştır. Ceza yargılaması sonunda yapılan ulusal anketler beyaz ve siyahi Amerikalılar arasında Simpson’ın masumiyeti hakkında önemli görüş ayrılıkları bulunduğunu ortaya koymuştur.[11]

Yargılama sonrasında Brown ve Goldman aileleri Simpson’a karşı toplamda 33.5 milyon dolar değerinde tazminat davası açmıştır. 4 Şubat 1997’de juri oybirliği ile Ron Goldman’ın ihmal sonucu ölümü ve Brown’ın öldürülmesi sonucu ortaya çıkan zararlardan Simpson’ı sorumlu tutmaya yetecek delilin bulunduğuna karar vermiştir.[12] 21 Şubat 2008’de Simpson’a karşı yapılan tazminat konusunda kararın yenilenmesi talebini Los Angeles mahkemesi kabul etmiştir.[13] Simpson’ın 33.5 milyon dolarlık tazminat sorumluluğu bu karar sonucunda devam etmektedir.

Fotoğraflar Pop Sugar aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: