58. Grammy Ödülleri Kazananlar ve Gecenin En Şıkları

58. Grammy Ödülleri, 15 Şubat 2016 akşamı, Staples Center, Los Angeles’ta gerçekleşti.  CBS kanalında canlı yayınlananan olan 58. Grammy Ödülleri töreninde En İyi Şarkı Ed Sheeran’ın “Thinking Out Loud” oldu. Yılın en iyi albümü ödülünü Taylor Swift alırken, Grammy ödüllerinde ilk kez yılın albümü ödülünü bir kadın kazandı. Yaptığı konuşmada da özellikle müzik sektöründe yer alan genç kadınlara önlerine engeller çıksa bile vazgeçmemelerini, onları dikkate almayanlar olsa bile yollarına devam etmeleri gerektiğini söyledi. Diğer ödüllerden bazıları ise “Uptown Funk,” Mark Ronson – Bruno Mars yılın şarkısı olurken, “Bad Blood,” ile Taylor Swift en iyi müzik klibi ödülünü aldı.

En İyi Sanatçı ödülünü Meghan Trainor, En İyi Rock Albümü ödülünü ‘Drones’ albümüyle Muse ve En iyi Rap şarkısı ödülünü de Kendrick Lamar kazandı. Müzik dünyasının “en büyük gecesi” olarak kabul edilen törende, Adele, Rihanna, Kendrick Lamar, Justin Bieber ve Lady Gaga sahne aldı. 1957 yılından bu yana verilmekte olan Grammy’i en fazla kazananların başında 22 ödülle U2 ilk sırada yer alıyor. U2’yu 18 ödülle Michael Jackson izlerken, dünyaca ünlü Türk müzik yapımcısı merhum Arif Mardin, 40 yılı aşkın müzik kariyerinde 15 kez aday gösterildiği ödülü 12 kez kazanmıştı. 

Grammy Ödülleri 2016 kırmızı halı en şıklar ve gecesine katılan ünlüler:

İlk olarak Grammy ödüllerinin arasında yer alan 26 yaşındaki Taylor Swift kısa saçları ile dikkat çekti. Versace tasarımı 2 parça elbisesi ile kırmızı halıda yer alan sanatçı ödül gecesinin de açılışını yaptı.

Grammy Ödülleri 2016

Selana Gomez kırmızı halıda Taylor Swift ile poz verirken, Calvin Klein işlemeli elbisesi ile de dikkat çekti.

Grammy Ödülleri 2016

Grammy Ödülleri 2016

Hello şarkısı ile listelerin en üst sırasında yer alan Adele, Givenchy tasarımı siyah elbisesi ile geceye katıldı.

adele-grammy-awards-arrivals-21516

Bella Hadid, Alexandre Vauthier Haute Couture elbisesi ve Bulgari tasarımı bileziği ile gecenin en şıkları arasındaydı.

Bella-Hadid-Grammy-Awards-2016

Alessandra-Ambrosio-grammy
Alessandra Ambrosio

Nicolas Jebran tasarımı abiye elbisesi ile geceye katılan Carrie Underwood stilini Guiseppe Zanotti ayakkabıları ile tamamladı.

Grammy Ödülleri 2016 En İyiler

Ciara
Ciara
Grammy Ödülleri 2016
Diana Gloster
Ellie Goulding
Ellie Goulding – Stella McCartney

Grammy ödülleri 2016

The Big Bang Theory dizisinin yıldızı Kailey Cuccuo geceye Naeem Khan tasarımı tulumu ile katıldı.

 

 

Kacey Musgraves - Armani Prive
Kacey Musgraves – Armani Prive
loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: