Yaratık Covenant filminin İlk Fragmanı

Efsaneleşmiş bilimkurgu-macera filmleri yönetmeni Ridley Scott, Alien’da kendi yarattığı evrene, Prometheus ile başlayan yeni üçlemesinin ikinci filmi olan Yaratık Covenant ile geri dönüyor. Alien-Covenant

Sosyal medyada 26 Nisan Alien Day olarak tanıtılırken bir gün sonrası 27 Nisan’da Ridley Scott’un Alien evrenine yeni yolculuğunun ilk fotoğrafı da yayınlanmıştı. 1 Ağustos 2012’de açıklanan yeni Alien filminin çekimleri 9 Nisan 2016’da başladı. Çekimleri tamamlanan ve ilk fragmanı yayınlanan Yaratık Covenant, 3 Mayıs 2017’de sinemada izleyebileceğiz.

Alien filmi ile yarattığı evrene Ridley Scott, Yaratık: Covenant ile geri dönüyor. Aslında Prometheus filminin de ikinci bölümü diyebiliriz. Üçlü seri olarak planan Promotheus filmi 1979 yılında Scott’un yarattığı evrenle bağlantılı. Galaksinin en uzak yerlerinde birinde koloni gemisi Covenant, bir gezegen keşfeder ve bu gezegen görüntüde cennet gibidir. Fakat işin aslının görünenden çok ötede olduğunu anlayacaklardır. Karanlık ve tehlikeli bir dünyanın içine girdiklerini zamanla fark edeceklerdir. Gezegenin yaşayanlarından Prometheus keşfinde sağ kalan sentetik David’dir.

alien covenant

Prometheus’un 10 yıl sonrasını anlatacak olan film ilk Alien‘ın da hikaye olarak bir öncesini konu ediniyor. Filmin senaryosunu Yeşil Fener filminin senaristi Michael Green ve Evrim’in senaristi Jack Paglen kaleme aldı. Filmde, Covenant gemisi mürettebatının sadece insansı robot David’in yaşadığı ve başta saklı bir cennet sandıkları ıssız bir gezegene iniş yapmasının ardından karşılaştıkları tehlikeleri izleyeceğiz.

Yaratık Covenant filminde David’i Michael Fassbender canlandırırken, ona eşlik edenler Katherine Waterston, Watchmen filminden tanıdığımız Billy Crudup, ve Hateful Eight filminden Demain Bichir yer alıyor. Filmin facebook sayfasından ve tabii ki filmstilmoda adresinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Fotoğraflar 20th Century Fox aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: