Mayıs’ta Vizyona Girecek Yaratık Covenant Yeni Fragman ve Video

Yaratık Covenant : Cennete Giden Yol Cehennemden Başlar

Promotheus’un 10 yıl sonrası, keşfedilen gezegen Cennet olduğu sanılırken, mürettabat beklemediği sürprizleri yaşamaya başlar. 27 Nisan 2016’da Ridley Scott’un Yaratık evrenine yeni yolculuğunun ilk fotoğrafı yayınlanmıştı. 1 Ağustos 2012’de açıklanan Yaratık Covenant filminin çekimleri 9 Nisan 2016’da başladı. Avustralya’da çekimleri yapılan Yaratık Covenant daha önce 3 Ağustos 2017 vizyon tarihi olarak belirtilmesine rağmen son olarak Mayıs2017 olarak anons edildi.

Ridley Scott, Alien filmi ile yarattığı evrene Yaratık Covenant ile geri dönüyor. Aslında bu filme Prometheus’un ikinci bölümü de diyebiliriz. Üçlü seri olarak planan Promotheus 1979 yılında Scott’un yarattığı evrenle bağlantılı olarak tasarlandı. Yakın zamanda Ridley Scott tarafından yapılan açıklamaya göre devamı olan 3. filmi 2018’de izleyebiliriz.

“Bir dereceye kadar başarıyı varsaymanız, geri kalan her şey için hazır olmanız gerekiyor” diyen ünlü yönetmen ayrıca “İki yıllık bir boşluk istemezsiniz. Bu yüzden ben de gelecek yıl yeniden başlamaya hazır olacağım.” şeklinde açıklama yaptı. 79 yaşındaki ünlü yönetmen Ridley Scott yeni film için oldukça heyecanlı görünüyor.

Galaksinin en uzak yerlerinde birinde koloni gemisi ‘Covenant’ bir gezegen keşfeder ve bu gezegen görünürde cennet gibidir. Fakat işin aslının görünenden çok ötede olduğunu anlayan ekip için  . Karanlık ve tehlikeli bir dünyanın içine girdiklerini zamanla fark edeceklerdir. Gezegenin yaşayanlarından Prometheus keşfinde sağ kalan sentetik David’dir.

Filmde David’i Michael Fassbender canlandırırken, ona eşlik edenler Katherine Waterston, Watchmen filminden tanıdığımız Billy Crudup, ve Hateful Eight filminden Demain Bichir yer alıyor. Filmin facebook sayfasından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yaratık Covenant film fragmanı ve footage

Fotoğraflar 20th Century Fox aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: